Konrád po čistom konte proti Třincu odpádloval z ľadu

#42 Branislav Konrád (brankár)

„PRAHA 24. októbra (WebNoviny.sk) – Poriadnu hanbu utŕžili hokejisti Třinca v piatkovom súboji českej Tipsport extraligy na ľade Olomouca. Na domácom víťazstve 6:0 nad vlaňajším finalistom najvyššej českej súťaže sa podieľalo trio slovenských hokejistov. Okrem gólu Tomáša Mikúša a dvoch asistencií Dávida Buca vyniká najmä čisté konto v podaní Branislava Konráda, ktorí zneškodnil všetkých 32 pokusov z hokejok hosťujúcich hráčov. Konrád zamkol vchod do svojej bránky druhýkrát v sezóne a aj jeho zásluhou patrí po 13. kole hráčom Olomouca zatiaľ lichotivé tabuľkové 3. miesto. Po shutoute si 28-ročný rodák z Nitry dovolil aj vtipný prídavok pre vyše 5300 fanúšikov na tribúnach. Najprv v stoji a potom aj sediac na ľade pádloval s hokejkou, akoby sa niesol v kanoe na vode.

„Pýtate sa na oslavy? To mi vždy niečo napadne, ale nie je to cielené. Dúfam, že ich bude v tejto sezóne ešte dosť,“ povedal Konrád vo videorozhovore na oficiálnom webe hokejistov hc-olomouc.cz. “ Podľa Konráda jeho spoluhráči trochu zaspali začiatok zápasu. „V prvých desiatich minútach som podržal mužstvo a oni potom ďalších 45 minút podržali mňa. Snažili sme sa vytláčať hráčov súpera od bránky do rohov, maximálne nechať strieľať iba ich bekov a strely potom blokovať. To sa nám aj darilo. Tiež sme ich nepúšťali do prečíslení a napadali nám konečne góly. To bolo rozhodujúce,“ pomenoval príčiny víťazstvá reprezentančný brankár, ktorý je však podpísaný pod aktuálnym bojkotom viacerých elitných hráčov, ktorí nie sú spokojní s pomermi v slovenskom hokeji.