Konšpirátori porovnávajú certifikáty z testovania na COVID-19 s osudmi Židov z čias Slovenského štátu

KORONAVÍRUS: Pilotné testovanie v Bardejove
Certifikát o absolvovaní testu na koronavírus. Foto: ilustračné, SITA/Viktor Zamborský

Polícia upozorňuje na statusy, v ktorých ľudia porovnávajú certifikát negatívneho testu na koronavírus s potvrdením Židov na voľný pohyb v roku 1942.

Ako píše polícia vo svojom profile Hoaxy a podvody – Polícia SR na sociálnej sieti, na priame porovnanie dnešnej situácie a holokaustu sa neodvážia premyslení konšpirátori, ktorí cielene manipulujú, „keďže sami vedia, že ide o do neba volajúcu hlúposť a výsmech smrti miliónom tých, ktorí čelili nepredstaviteľným trápeniam”.

Na priame porovnanie sa znižujú takzvaní najjednoduchšie premýšľajúci konšpirátori. „Možno si to ani sami neuvedomujú, ale sledujú tým jediné – spraviť zo seba dôležitú, významnú obeť. Chápu, že Židia boli hlavnou cieľovou skupinou medzi obeťami počas druhej svetovej vojny, čo si dnes celý svet citlivo uvedomuje a vzdáva ich pamiatke hold. Po podobnom uznaní, azda aj po zriaďovaní vlastnej expozícii v múzeách, túžia najjednoduchšie zmýšľajúci konšpirátori,” uvádza polícia s tým, že

Najhoršie na podobných statusoch podľa polície je to, že ich autori svojim tvrdeniam môžu úprimne veriť. „Autori takýchto myšlienok sa nezrodili s koronakrízou. Žijú s nami od nepamäti. Len vďaka benevolentnosti sociálnych sietí dostali priestor, vďaka ktorému o nich počujeme,” dodáva polícia.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie PZ Policajný zbor SR