Aktualizované: HC Slovan Bratislava viedol na ľade Amuru 1:0, ale nakoniec nebral ani bod

Marek Čiliak
Brankár Marek Čiliak v drese HC Slovan Bratislava. Foto: archívne, SITA/Marek Medňanský.
  • aktualizované 19. septembra, 17:24

CHABAROVSK 19. septembra (WebNoviny.sk) – Hokejisti Slovana Bratislava v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) neuspeli v treťom zápase za sebou, keď v stredajšom zápase na ľade Amuru Chabarovsk prehrali 2:3.

Pre „belasých“ bol stredajší duel v Platinum Arene tretím na aktuálnom štvorzápasovom tripe, ktorý začali prehrou v Podoľsku (4:6). V Šanghaji sa hetrikom blysol Michal Řepík, ale ani ten a vedenie 2:0 a 3:1 nestačili na plný bodový zisk, pretože Červená hviezda Kchun-Lun vyhrala 4:3 po samostatných nájazdoch. Po súboji v chabarovskej Platinum Arene sa ešte Slovan predstaví vo Vladivostoku.

Slovan v doterajších desiatich zápasoch nového ročníka KHL nazbieral šesť bodov. Amur sa po stredajšej výhre dostal na šesťbodovú hranicu.

Kontinentálna hokejová liga

• výsledok stredajšieho zápasu

Amur Chabarovsk – HC Slovan Bratislava 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

14:08 – 0:1 M. Řepík (J. Taffe)
16:34 – 1:1 I. Rudenkov
27:56 – 2:1 A. Gorškov (V. Pjanov, G. Korjakin)
48:01 – 2:2 M. Lunter
58:39 – 3:2 Vj. Ušenin

Vylúčenia:
06:26 É. Gélinas (Slovan) – 2 min. (hra so zdvihnutou hokejkou)
17:37 D. Kuzmin (Amur) – 2 min. (seknutie)
21:54 R. Červený (Slovan) – 2 min. (seknutie)
30:01 L. Klok (Slovan) – 2 min. (hrubosť)
30:01 N. Popugajev (Amur) – 2 min. (hrubosť)

strely na bránu: 30:32, vhadzovania: 28:32, vylúčenia: 2:3 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodcovia: A. Sergejev, S. Gusev – J. Palej, A. Sisujev (všetci Rus.), 4914 divákov

Amur: Alikin – Jan Kolář, Kondratiev, D. Vorobjov, Turbin, Jordán, Koriagin, Kuzmin – Pjanov, Gorškov, T. Zohorna – Filippi, Rudenkov, Popugajev – Golubev, Vjačeslav Ušenin, Potechin – Železkov, Veličkin, Gizdatullin
Slovan: Čiliak – Sersen, É. Gélinas, Grman, Klok, A. Jánošík, A. Meszároš, Baranov, Švarný – Řepík, Taffe, Virta – M. Sukeľ, Ch. Rau, Červený – Lamper, Chipchura, Liška – D. Buc, Lunter, T. Hrnka

I. tretina

Slovan sa ujal vedenia v 15. min, keď sa napriek miernej prevahe domácich presadil autor hetriku z uplynulého duelu Michal Řepík – 0:1. Radosť „belasých“ však netrvala dlho, už o dve a pol minúty vyrovnal po Řepíkovej hrubej chybe v obrannom pásme Igor Rudenkov – 1:1.

II. tretina

Domáci v prostrednom dejstve hrali aktívne, čo vyústilo do gólu Alexandra Gorškova v 28. min – 2:1. Slovan sa snažil vyrovnať, miestami bol jasne lepší a utvoril si viacero šancí, no Chabarovsk podržal gólman Jevgenij Alikin.

III. tretina

Odmena hostí za predvedenú hru prišla v 49. min, keď sa i so šťastím presadil Mário Lunter – 2:2. V závere sa snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu oba tímy. Keď sa už zdalo, že sa to nikomu nepodarí a zápas pôjde do predĺženia, rozvlnil sieť bránky gólmana Slovana Bratislava Marka Čiliaka necelé dve minúty pred záverečnou sirénou Vjačeslav Ušenin a rozhodol o triumfe domáceho Amuru Chabarovsk – 3:2.

Hlas

• zdroj: hcslovan.sk

Vladimír Országh (tréner Slovana): „Bol to pre nás ďalší ťažký zápas. Rozdelil by som ho na dve časti. V tej prvej sme boli horším tímom, prehrávali sme osobné súboje, slabšie korčuľovali. Od polovice duelu sme hru vyrovnali, v tretej tretine sme boli lepší, dokázali vyrovnať na 2:2. Myslím si, že minimálne bod sme si tu zaslúžili. V samom závere však prišla hrúbka, ktorú domáci potrestali.“