Kontrolóri si posvietili na festivaly, polovica obišla zákon

Pohoda 2013 - štvrtok
Pohoda na 17. ročníku Pohody. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 24. septembra (WEBNOVINY) – Stánkari na festivaloch nepostupujú vždy podľa zákona.

Vyplýva to z kontroly, ktorú vykonali pracovníci finančnej správy počas leta na siedmich slovenských hudobných festivaloch, informovala o tom hovorkyňa finančnej správy Patrícia Macíková.

Kontrolóri sa zamerali na pokladničné bločky, cigarety a okolkovaný alkohol. Pochybenia našli v približne polovici prípadov.

Aj stánky s občerstvením či upomienkovými predmetmi majú podľa zákona o elektronickej registračnej pokladnici povinnosť pri predaji tovaru vystavovať bloky z registračnej pokladne, píše Macíková.

Kontrolóri urobili na festivaloch dvadsať kontrolných nákupov. Porušenie zákona zistili v deviatich prípadoch. Najčastejšie obchodníci nezaznamenali tržbu v pokladni, alebo ak tržbu podnikateľ zaevidoval, nevydal doklad z pokladne.

Na niektoré festivaly privolala finančná správa aj služobnú kynologickú jednotku. Colníci so psami prehľadali 158 osobných áut. Služobný pes v jednom z vozidiel označil miesto pod sedadlom, kde sa pravdepodobne v minulosti nachádzalo väčšie množstvo tabaku. Vozidlo colníci následne zaevidovali v medzinárodnej databáze, ktorá slúži colným správam po celom svete.

Kontroly na festivaloch sa uskutočnili po dohode a v spolupráci s organizátormi festivalu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Finančná správa SR