Kopilot uniesol lietadlo, chcel dostať azyl vo Švajčiarsku

Lietadlo únos
Etiópske lietadlo mierilo do Ríma, no pristálo v Ženeve. Uniesli ho. Foto: SITA/AP
ŽENEVA 17. februára (WEBNOVINY) –
švajčiarsko lietadlo
Foto: SITA/AP

Lietadlo etiópskeho národného dopravcu, ktoré v pondelok ráno neplánovane pristálo v Ženeve, uniesol druhý pilot snažiaci sa získať vo Švajčiarsku azyl.

Informuje o tom spravodajský portál Blick.ch, podľa ktorého 31-ročný Etiópčan využil odchod kolegu na toaletu a zamkol sa v kokpite.

Citovaný hovorca ženevskej polície Eric Grandjean uviedol, že únosca nebol ozbrojený.

V boeingu typu 767-300 smerujúcom pôvodne z Addis Abeby do Ríma a do Milána sa nachádzalo údajne okolo 200 cestujúcich, ktorí vyviazli bez ujmy a o únose dokonca najskôr ani netušili.

V inej časti správy však Blick.ch píše o poskytnutí „lekárskej a psychologickej starostlivosti“. Ženevské letisko a okolitý vzdušný priestor v súvislosti s udalosťou na niekoľko hodín uzavreli.

Obrazom: Kopilot vzal osud do svojich rúk a uniesol lietadlo

Portál AirlineReporter.com uvádza, že lietadlo začalo vysielať kódový signál znamenajúci „únos“ ešte nad Sudánom a pred pristátím v Ženeve krúžilo nad mestom v sprievode vojenských stíhačiek. Dodáva, že pristátie bolo bezpečné napriek „extrémne obmedzenému množstvu zostávajúceho paliva„.

https://www.youtube.com/watch?v=GpbHi9eI87U

Kopilot sa údajne krátko po zastavení na ploche spustil z okna na lane, na čo ho zadržala polícia. Ako dôvod úteku do Švajčiarska uvádza nešpecifikované ohrozenie vo svojej krajine, píše Blick.ch.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom