Korben Dallas predstavili videoklip ku skladbe Kam ideme

Korben Dallas pomenoval nový album Banská Bystrica
Nový album slovenskej formácie Korben Dallas sa bude volať Banská Bystrica. Foto: Eduard Žákovic

BRATISLAVA 17. júna (WebNoviny.sk) – Slovenská kapela Korben Dallas zverejnila prostredníctvom služby YouTube videoklip ku skladbe Kam ideme. Novinka je druhým singlom z rovnomenného symfonického albumu. Autorkami videa sú francúzska režisérka Cécilia Conan a slovenská tanečnica Jana Tereková, ktorá žije v Paríži, kde aj nakrúcali. Vo viac ako štvorminútovom videu sa striedajú zábery na tancujúcu Terekovú na viacerých miestach francúzskej metropoly.

„Od začiatku sa nám zdalo, že táto skladba si pýta tanečný klip. Oslovili sme Janku, s ktorou sa poznáme už dlho, a ktorej sa ponuka hneď zapáčila. Navyše sa nám pozdával nápad zasadiť klip do nezvyčajného, neslovenského prostredia,” vyjadril sa k novinke spevák Juraj Benetin. Ako formácia uvádza v popise videa, na nahrávke, podobne ako na piesni Sen, ktorú naspievali s českou speváčkou Anetou Langerovou, spolupracoval Symfonický orchester Slovenského rozhlasu. Autorom aranžmánov je znova Slavo Solovic.

Kapela v piatok odštartuje koncertnú šnúru s českou formáciou Lucie, v rámci ktorej im bude predskakovať v Prahe, Brne, Plzni a Bratislave, kde spoločne vystúpia 22. júna v Incheba Expo Aréne. Okrem toho sa v lete predstavia na rôznych festivaloch ako napríklad Colours of Ostrava či Žákovic Open. S kapelou Para 11. augusta zahrajú na bratislavskej Pláži pod Ufom.

Na jeseň sa zase zúčastnia na projekte Who The Fuck Is David Koller?. V rámci neho interpreti ako Vladimír 518 či Ben Cristovao prerobia hity spomínaného českého hudobníka. Výsledkom bude kompilačný album a spoločný koncert. „Našu skladbu už máme nahratú. Návrat do štúdia nás veľmi bavil a chystáme sa tam zavrieť aj na dlhšie. V auguste by sme chceli začať s prípravou ďalšieho albumu,“ prezradil basgitarista Lukáš Fila.

Skupina
Korben Dallas

vznikla v roku 2010. Ich prvý album Pekné cesty (2011), ktorý vznikol ako záznam koncertu, nominovali na Radio_Head Award v kategórii Album roka – cena kritikov. Muzikanti si počas predvlaňajšieho udeľovania Radio_Head Awards prevzali tri sošky, a to v kategóriách – Koncertná kapela/interpret roka, Album roka (Karnevalová vrana, 2013) a Singel roka (Otec). Na konte majú tiež nahrávky Banská Bystrica (2014), z ktorej pochádza dueto s Janou Kirschner Spolu, a Kam ideme (2015).

Informácie pochádzajú od manažéra skupiny Korben Dallas Matúša Németha a z archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ben Cristovao