Korčok: Slovensko je pripravené prehĺbiť spoluprácu so Saudskou Arábiou

Ivan Korčok
Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

Slovensko je podľa ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivana Korčoka (nom. SaS) pripravené otvoriť novú kapitolu vzájomných vzťahov a prehĺbiť spoluprácu so Saudskou Arábiou. Spolupráca sa má dotýkať najmä obchodno-ekonomickej a investičnej oblasti.

Vyplýva to z pondelkového stretnutia ministra Korčoka s veľvyslancom Saudskej Arábie princa Abdullaha bin Khaleda bin Sultana bin Abdulaziza Al Sauda. Informoval o tom Tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZV) SR v tlačovej správe.

„Saudská Arábia je dôležitým partnerom Slovenska a Európskej únie v oblasti Blízkeho a Stredného východu. V mnohých otázkach medzinárodného diania vrátane politického a bezpečnostného vývoja v regióne, zdieľame podobné postoje. Zároveň oceňujem, že Saudská Arábia vyjadrila záujem o pokračovanie pravidelného dialógu s EÚ v ľudskoprávnej oblasti,“ uviedol Korčok.

Možnosti prehĺbenia vzťahu sa ukazujú aj v oblasti cestovného ruchu. Pre ďalšiu spoluprácu je potrebné sfinalizovať zmluvno-právny rámec vzájomných vzťahov, podpísanie základnej všeobecnej medzivládnej dohody a ďalšie ekonomicko-finančné dohody.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Abdullah bin Khaled bin Sultan bin Abdulaziz Al SaudIvan Korčok
Firmy a inštitúcie Európska únia