Kórea bojuje s nebezpečným vírusom, ochoreli desiatky ľudí

Foto: SITA/ AP

SOUL 11. júna (WEBNOVINY) – Juhokórejské ministerstvo zdravotníctva v utorok informovalo o 14 nových prípadoch nakazenia blízkovýchodným respiračným syndrómom (MERS). Počet nakazených v krajine sa tak vyšplhal na číslo 122. Medzi novými prípadmi je aj tehotná žena, ktorá sa nakazila na pohotovosti v nemocnici v Soule, ktorá je spojená aj s ďalšími potvrdenými prípadmi.

Juhokórejská prezidentka Pak Kun-hje vyzvala krajinu na celonárodné úsilie v snahe vyhubiť infekčné ochorenie, pričom pre šírenie choroby zrušila plánovanú cestu do Spojených štátov. V Južnej Kórei zatvorili pre obavy z nákazy od mája už 2 208 škôl vrátane asi 20 univerzít, úrady ich však plánujú opäť otvoriť, keďže je len malé riziko šírenia MERS v tomto prostredí.

Celkový počet chorých na MERS presiahol vo svete podľa údajov Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) už 1 270, z ktorých minimálne 448 prípadov sa skončilo smrťou. Podľa údajov Európskeho centra pre prevenciu a kontrolu chorôb zaznamenáva Južná Kórea druhý najvyšší výskyt MERS vo svete, viac ich je už len v Saudskej Arábii.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Pak Kun-Hje