Koristek zvíťazil v pretekoch klasickou technikou na Štrbskom Plese, medzi ženami triumfovali Poľky

Justyna Kowalczyk
Poľská bežkyňa na lyžiach Justyna Kowalczyková. Foto: archívne, SITA/AP

ŠTRBSKÉ PLESO 30. decembra (WebNoviny.sk) – Slovák Ján Koristek sa stal víťazom nedeľňajších pretekov na 10 km klasickou technikou v rámci 61. ročníka Memoriálu 24 padlých hrdinov SNP, ktorý je zároveň druhým kolom Kontinentálneho pohára FIS Slavic Cup a druhým kolom Slovenského pohára v behu na lyžiach.

Druhé miesto patrí Poliakovi

Dvadsaťdvaročný reprezentant dosiahol na Štrbskom Plese najlepší čas 25:59,5 min a nadviazal na sobotňajší triumf zo „skejtovej desiatky“. Navyše, počas minulého týždňa dvakrát triumfoval vo FIS pretekoch v ukrajinskom stredisku Sianky.

Rovnako ako v sobotu, Koristek opäť odsunul na druhé miesto Poliaka Jana Antolca, ktorý finišoval s odstupom siedmich desatín sekundy. Na stupne víťazov sa prebojoval aj ďalší slovenský zástupca Andrej Segeč s mankom 47,3 s.

Kowalczyková zdolala svoje krajanky

V ženskej kategórii dominovali na polovičnej 5 km trati Poľky, ktoré obsadili päť najvyšších pozícií. Z víťazstva sa tešila 35-ročná dvojnásobná zlatá olympionička Justyna Kowalczyková, ktorá prišla do cieľa v čase 13:50,3 min a svoje krajanky jasne zdolala.

Na druhej priečke skončila sobotňajšia víťazka Izabela Marciszová s mankom 31,6 s, tretia Monika Skinderová zaostala o 53,9 s. Najlepšej zo Sloveniek Barbore Klementovej patrila až deviata pozícia s odstupom 1:37,6 min.

61. ročník Memoriálu 24 padlých hrdinov SNP

  • nedeľňajšie výsledky:

MUŽI

10 km klasickou technikou: 1. Ján Koristek (SR) 25:59,5 min, 2. Jan Antolec (Poľ.) +0,7 s, 3. Andrej Segeč (SR) +47,3

ŽENY

5 km klasickou technikou:1. Justyna Kowalczyková 13:50,3 min, 2. Izabela Marciszová +31,6 s, 3. Monika Skinderová (všetky Poľ.) +53,9, … 9. Barbora Klementová (SR) +1:37,6 min

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej SegečBarbora KlementováJustyna Kowalczyková