Koronavírus ovplyvnil aj súd v kauze prípravy vraždy Volzovej, proces odročili na neurčito

SÚDY: Kauza prípravy vraždy Sylvie Klaus Volzovej
Zľava: Obžalovaní Róbert Lališ a Pavol Rusko. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel.

Okresný súd Bratislava II odročil pre šíriaci sa koronavírus na neurčito proces v kauze prípravy vraždy podnikateľky Silvie Volzovej. Agentúru SITA o tom informoval hovorca bratislavských súdov Pavol Adamčiak.

Karanténne opatrenia

„Vzhľadom na pretrvávajúcu situáciu ohľadne šírenia epidémie koronavírusu Covid-19 a zavedené karanténne opatrenia, predseda senátu zrušil hlavné pojednávanie v predmetnej trestnej veci, vytýčené na druhého apríla do Ústavu na výkon väzby a Ústavu na výkon trestov odňatia slobody Bratislava, Chorvátska 5 a pojednávanie odročil na neurčito,“ uviedol.

Viac k téme Koronavírus

V prípade údajnej objednávky vraždy Silvie Klaus Volzovej čelia obžalobe bývalý riaditeľ televízie Markíza a obchodný partner Volzovej Pavol R. a tiež odsúdení členovia podsvetia Mikuláš Černák, Miloš Kaštan a Róbert Lališ.

Podľa obžaloby Pavol R. v roku 1997 navštívil Mikuláša Černáka v Banskej Bystrici s tým, aby Volzovú uniesli, donútili ju prepísať svoj podiel v spoločnosti Markíza – Slovakia na neho a potom ju odstránili.

Pavol R. obvinenie odmieta. Vo svojej výpovedi pred súdom v máji minulého roku pripomenul, že akúkoľvek zmenu vo vlastníckej štruktúre spoločnosti Markíza – Slovakia, ktorú spoluvlastnil s Volzovou, by musela odobriť licenčná rada.

Kýbel mal Volzovú sledovať

Ak by, ako sa tvrdí v obžalobe, Volzovú niekto prinútil prepísať na neho jej podiel a následne by ju zlikvidoval, rada by ju nemohla vypočuť. To totiž podľa Pavla R. prikazoval zákon. V tom prípade by spoločnosť mohla prísť o vysielaciu licenciu.

Týmto je podľa obžalovaného vyvrátený argument obžaloby, že by z jej smrti mal finančný prospech. „To nemá žiadnu logiku, to by som musel byť psychicky chorý,“ skonštatoval. Podiel na skutku popiera aj odsúdený šéf sýkorovcov Róbert Lališ, zvaný Kýbel.

Ten mal podľa obžaloby zabezpečiť sledovanie Volzovej. Celá vec sa nakoniec neuskutočnila, keďže Mikuláša Černáka vzali do väzby. Černák s Kaštanom, naopak, účasť na skutku pripustili a Černák sa Volzovej na pojednávaní v septembri 2019 aj ospravedlnil.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Mikuláš ČernákMiloš KaštanPavol AdamčiakPavol RuskoRóbert LališSilvia Volzová