Koronavírus zdolala odvahou a vierou. Skoro 104-ročná Talianka prežila zákernú nákazu

Ada Zanusso
Ada Zanusso, ktorá prežila zákernú nákazu. Foto: Residenza Maria Grazia Lessona via AP Photo.

Odvaha, sila a viera. To sú atribúty, ktoré pomohli skoro 104-ročnej Talianke Ade Zanussovej zdolať zákerný koronavírus.

Talianske denníky v posledných dňoch prinášajú príbehy viacerých veľmi starých ľudí, ktorí prežili COVID-19, ako inšpiráciu pre obyvateľov tejto ťažko skúšanej krajiny, kde si táto choroba už vyžiadala vyše 18-tisíc mŕtvych.

Ada Zanussová žije v zariadení pre seniorov v meste Lessona v severotalianskom regióne Piedmont. Začiatkom minulého týždňa však dostala horúčku a diagnóza znela – nákaza koronavírusom.

Mysleli si, že neprežije

Podľa lekárky Carly Marchesovej Ada bola dehydrovaná, pretože nepila a nejedla. Väčšinu času ani nereagovala. „Mysleli sme si, že to nezvládne,“ povedala

pre agentúru AP. V tomto stave bola asi týždeň, jedného dňa ale otvorila oči a začala robiť to, čo zvyčajne.

Viac o téme: Koronavírus

„Je mi dobre. Pozerám televíziu, čítam noviny,“ zverila sa Ada Zanussová. Ostatným odkázala, aby si zachovali odvahu a nádej, ktoré jej pomohli prežiť. Jej lekárka dodala, že Ada je síce stará, no je zdravá a bez akýchkoľvek chronických chorôb.

Teší sa na prechádzky a vnúčatá

Ada, ktorá je stále v izolácii, sa už teraz teší, že znovu pôjde na prechádzku. Momentálne čaká na ďalšie testy, ktoré by mali potvrdiť, že už je negatívna na koronavírus.

Pani Zanussová mala štyri deti, z ktorých tri stále žijú. Má tiež štyri vnúčatá a tri pravnúčatá, ktorých sa už nevie dočkať.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom