Košičania porazili 'tigrov', majú prvé body v Lige majstrov

Košice - Liberec
Zľava: Martin Skoula z Liberca a Matej Češík z Košíc v zápase 4. kola Ligy majstrov medzi HC Košice - Bílí Tygři Liberec (ČR). Košice, 6. september 2014. Foto: SITA/Ivan Fleischer

KOŠICE 6. septembra (WEBNOVINY) – Košickí hokejisti získali svoje prvé body v A-skupine Ligy majstrov. V sobotňajšom zápase „oceliari“ zvíťazili nad „tigrami“z Liberca 4:3.

Prvý gól strelil v 8. minúte v presilovej hre hosťujúci Bulíř, v druhej časti otočil skóre stretnutia v početných výhodách Lapšanský – Lašáka prekonal v 24. a 29. minúte. Hostia nezložili zbrane a presnými zásahmi Barteka a Bulířa sa opäť dostali do vedenia, no na košickej strane vyrovnal na 3:3 Kolena. V poslednej časti hry o víťazstve domácich rozhodol Bartoš.

Obrazom: „Oceliari“ vybojovali v Lige majstrov svoje prvé body

Slovenský majster v predchádzajúcich stretnutiach vždy prehral o gól, keď postupne podľahol Kolínčanom 1:2, fínskemu šampiónovi 2:3, a vo štvrtok neuspel ani v Liberci (1:2).

Košičania sa najbližšie v LM predstavia v stredu 24. septembra na ľade fínskeho Kärpätu Oulu.

VÝSLEDOK:
HC Košice – Bílí Tygři Liberec 4:3 (0:1, 3:2, 1:0)

Vylúčenia:

03:21 Tomáš Hrnka (Košice) – 2 min. (hákovanie)

06:25 Miroslav Macejko (Košice) – 2 min. (nedovolené bránenie)

15:50 Jakub Valský (Liberec) – 2 min. (sekanie)

19:59 Milan Kolena (Košice) – 2 min. (hrubosť)

22:45 Martin Škoula (Liberec) – 2 min. (hákovanie)

24:51 Tomáš Voráček (Liberec) – 2 min. (držanie)

27:52 Michal Plutnar (Liberec) – 2 min. (držanie)

29:47 Lukáš Derner (Liberec) – 2 min. (držanie)

32:21 (Liberec) – 2 min. (príliš veľa hráčov na ľade)

33:35 Adam Drgoň (Košice) – 2 min. (hákovanie)

34:50 Michal Bulíř (Liberec) – 2 min. (hákovanie)

39:59 Michal Bulíř (Liberec) – 2 min. (hákovanie)

45:08 Tomáš Bartoš (Liberec) – 2 min. (podrazenie)

47:34 Jan Výtisk (Liberec) – 2 min. (hákovanie)

47:34 Milan Kolena (Košice) – 2 min. (filmovanie pádu)

49:03 Petr Jelínek (Liberec) – 2 min. (držanie hokejky)

53:23 Radek Philipp (Košice) – 2 min, (zdržiavanie hry)

55:40 (Košice) – 2 min. (príliš veľa hráčov na ľade)

57:26 Martin Štrbák (Košice) – 2 min, (hákovanie)

strely na bránu: 24:19, vylúčenia: 8:11 na 2 min., presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodcovia: P. Gebei (Rak.), J. Kubuš – M. Korba, T. Rovanský (všetci traja SR)

Košice: Melicherčík – Cebák, Jánošík, Černák, Štrbák, Drgoň, Philipp, Macejko – Lapšanský, Hrnka, M. Bartánus – Spilar, P. Bartoš, Jenčík – Češík, Kolena, Bicek – Sojčík, Hinďoš, Matúš Chovan – Stupka

Liberec: Lašák – Škoula, T. Voráček, Vitásek, Výtisk, Gřegořek, Derner, Plutnar – Bulík, Krenželok, M. Bartek – Bulíř, Filippi, Valský – T. Urban, J. Vlach, Vampola – V. Jonák, Jass, Kica

V úvode boli aktívnejší hostia, ktorí na vedúci gól využili druhú presilovku – po prihrávke Bulíka prekvapil Hyláka útočník Bulíř. V ďalšom priebehu prvej tretiny mali viac z hry domáce Košice, ale Lašáka neprekonali Češík, Lapšanský či dvakrát Spilar.

Oceliari sa dočkali až v 24. min, keď v početnej výhode presnou strelou z pravého kruhu vyrovnal Lapšanský. Ten istý hráč o päť minút neskôr rovnako v presilovke využil zmätok pred Lašákom a Košice viedli 2:1. V 35. min si domáci nedali pozor na Barteka a ten našiel medzeru medzi ľavým betónom Hyláka a žŕdkou jeho bránky – 2:2. V 38. min pridal svoj druhý gól v zápase Bulíř, ktorý skóroval spomedzi kruhov (2:3), no o 21 sekúnd neskôr po Češíkovom pase nedal Lašákovi šancu Kolena – 3:3.

Hokejistov Košíc k prvému víťazstvo v LM posunul v 49. min P. Bartoš po presnom zakončení ponad Lašákovu lapačku – 4:3. V závere hostia zatlačili slovenského šampióna, no domáci si už nenechali ujsť prvé body.

Anton Tomko (tréner Košíc): „Tento duel bol úplne iný ako ten v Liberci. Obaja súperi hrali rýchlejšie a boli aktívnejší na ľade. Myslím si, že fanúšikovia videli dobrý hokej. Bojovali sme a zaslúžili si tento triumf.“

Pavel Hynek (tréner Liberca): „Po dobrej prvej tretine sme v druhej mali až sedem vylúčených hráčov a keď to poviem odľahčene, aspoň sme si nacvičili pred ligou hru v oslabení. Duel sme si prehrali sami svojou nedisciplinovanosťou. Domáci najprv v presilovkách otočili na 2:1, potom sme dostali gól na 3:3 tesne po našom presnom zásahom. Nemali sme inkasovať pred prestávkou, to bolo z pohľadu vývoja stretnutia dôležité.“