Róbert Lantoši, HK Nitra, Tipsport liga, play-off
1
Pád útočníka Róberta Lantošiho z HK Nitra po zákroku jedného z košických hokejistov počas piateho štvrťfinálového zápasu play-off Tipsport ligy. Nitra, 18. marec 2019. Foto: SITA/Martin Havran.
18. 03. 2019 21:34 HokejSlovenskoHokej z lokality Slovensko od Webnoviny.skSITA Diskusia

Košičania prežili „klinickú smrť“ a vrátili sériu do Popradu, Nitra zdolala Trenčín a má mečbal

KOŠICE 18. marca (WebNoviny.sk) – V pondelok sa vo štvrťfinále play-off Tipsport ligy hrali piate zápasy v sériách HK Nitra – HK Dukla Trenčín a HC Košice – HK Poprad.

Trenčín pod Zoborom neskóroval

Nitrania zvíťazili nad Trenčanmi 2:0 a vybojovali si postupový mečbal, keďže v sérii vedú 3:2 na zápasy. Víťazstvo domácich „corgoňov“ sa nerodilo ľahko. V prvých dvoch tretinách diváci gól nevideli.

Nitrania sa dostali do vedenia až v 45. minúte. Keď sa Róbert Lantoši dostal do úniku, dokázal ho iba nedovoleným spôsobom odstaviť od puku Ondrej Mikula, ktorý „zatiahol ručnú brzdu“ a hlavní arbitri nariadili trestné strieľanie. To pohotovo premenil Samuel Buček strelou švihom k ľavej žŕdke brankára hostí Michala Valenta na 1:0.

Trenčanom sa nedarilo vyrovnať a v závere stretnutia hrali vabank, čo využil Buček na svoj druhý gól. Po tom, čo trafil prázdnu bránku hostí, spečatil tím spod Zobora víťazstvom 2:0 vedenie v štvrťfinálovej sérii 3:2 na zápasy. O postupe do semifinále môžu rozhodnúť hráči spod Zobora už v stredu 20. marca na ľade Dukly.

Dráma v Košiciach

Hokejisti HC Košice v dramatickom stretnutí zvíťazili 4:3 po predĺžení nad HK Poprad. Vďaka tomuto triumfu odvrátili už druhý mečbal svojho rivala z východu Slovenska a znížili stav série na 2:3 na zápasy. Vedenia sa v derby ujali hostia po tom, čo v 6. min Košičania stratili puk v strednom pásme a v samostatnom úniku sa na dvakrát počas oslabenia presadil Samuel Takáč.

Domáci tím vyrovnal až v druhej tretine po tom, ako Tomáš Slovák našiel šikovnou prihrávkou voľného Eliezera Ščerbatova, ktorý zakončil do odkrytej bránky na 1:1. Podtatrancov dostal do opätovného vedenia kuriózny moment, keď si prihrávku Lukáša Paukovčeka nešťastne vrazil do vlastnej siete obranca „oceliarov“ Patrik Koch v 32. min. Tento zásah ešte musel odobriť videorozhodca, pretože puk prešiel celým objemom za čiaru iba o pár centimetrov.

Podobný moment sa však zopakoval aj na opačnej strane, keď si o dve minúty neskôr nahodený puk z hokejky Tomáša Hričinu zrazil do vlastnej siete Marcel Petran. Aj po druhej časti hry však predsa len viedli „kamzíci“ po góle Samuela Mlynaroviča. Košičania v závere stretnutia po veľkom tlaku napokon predsa len vyrovnali na 3:3 po strele Martina Dudáša od modrej čiary a vynútili si predĺženie. V ňom prakticky okamžite skóroval po úniku Samuela Takáča Justin Buzzeo a v Poprade vypukla vlna postupovej eufórie. Hostia sa však tešili predčasne. Bránka Jána Laca bola totiž pred gólom posunutá a rozhodcovia tento presný zásah neuznali.

Tento moment Košičanov nakopol a napokon aj dosiahli víťazný gól v presilovej hre zásluhou Eduarda Šedivého v 77. min. „Oceliari“ tak na domácom ľade prvý raz v sezóne zdolali rivala z Popradu a znížili stav série na 2:3. Šiesty zápas sa odohrá v stredu 20. marca v Poprade.

Tipsport liga 2018/2019 – štvrťfinále play-off

• piate zápasy (hrá sa na štyri víťazstvá)

HK Nitra – HK Dukla Trenčín 2:0 (0:0, 0:0, 2:0) – stav série 3:2
Góly: 45. S. Buček (z tr. strieľania), 60. S. Buček (Bortňák)
Vylúčení: 8:10 na 2 min, navyše Kale Kerbashian (Nitra) 10 min za hrubosť – Jozef Švec (Trenčín) 10 min za hrubosť, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Štefik – Výleta, Orolin, 3495 divákov

Nitra: Šimboch – McCormack, Mezei, Korím, Miroslav Pupák, M. Versteeg, Rais, A. Sloboda – Majdan, Šiška, Čaládi – Lantoši, Kerbashian, Scheidl – B. Rapáč, Bortňák, S. Buček – Pätoprstý, M. Slovák, Hrušík
Trenčín: M. Valent – D. Krejčí, Rýgl, Frühauf, Cebák, Gula, T. Bokroš, M. Božík, Luhový – Sojčík, Ölvecký, Varga – O. Mikula, Radjenovic, Bartovič – J. Švec, R. Dlouhý – D. Hudec, J. Pardavý ml., Špankovič

HC Košice – HK Poprad 4:3 po predĺžení (0:1, 2:2, 1:0 – 1:0) – stav série 2:3
Góly: 23. Ščerbatov (T. Slovák, Marcel Haščák), 34. Hričina (T. Slovák, Šedivý), 58. Dudáš (Šedivý, Brophey), 77. Šedivý – 6. S. Takáč, 32. L. Paukovček (S. Takáč, P. Svitana), 37. Mlynarovič (S. Takáč, K. Karalahti)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Stano, M. Novák – D. Konc ml., Gegáň, 7047 divákov

Košice: J. Laco – Koch, T. Slovák, Dudáš, Šedivý, Pulli, Čížek, Derľuk – L. Nagy, Suja, Spilar – Hričina, Brophey, J. Sýkora – Marcel Haščák, Ignatuškin, Ščerbatov – T. Klíma, Galamboš, Jokeľ – Š. Petráš
Poprad: Vošvrda – D. Brejčák, Miner, Petran, Fabian, Salija, Erving, Ťavoda, K. Karalahti – P. Svitana, Mlynarovič, D. Bondra – Buzzeo, Zagrapan, S. Takáč – Matúš Paločko, Heizer, K. Miller – Belluš, L. Paukovček, Abdul

„Barani“ v play-off vyradili Detvu, do semifinále postúpil aj Zvolen Aktualizované: Nitra vyrovnala stav série v play-off Tipsport ligy a Košice strelili „kamzíkom“ päť gólov

Boli sme na tom už všelijako, okomentoval Sólymos klesajúce preferencie Mosta-Híd Cestu na Srí Lanku radšej zvážte, zahraniční turisti môžu predstavovať pre teroristov atraktívny cieľ Ferrero aj Lavazza dostali podozrivé zásielky, vyhrážajú sa im otrávením výrobkov Na Slovensko sa dostane saharský prach, teploty budú atakovať tridsiatku a môžu padnúť rekordy Koaličná rada mala rokovať o sociálnom balíčku, stretnutie na poslednú chvíľu presunuli Hanby Bratislavy: Škaredé detaily, ktoré kazia dojem z našej najväčšej pýchy Video: Vlak s vodcom Kimom v Rusku za jazdy čistili a musel aj „cúvať“, lebo netrafili koberec Bankové trójske kone neustále útočia, kyberzločinci takto napadli státisíce ľudí