Košičania sa po trojgólovej prehre v Liberci lúčia s Európou

Košice nestačili v Európskej lige UEFA na Liberec
Zľava: Jan Rajnoch z Liberca a Erik Pačinda z Košíc v prvom zápase 2. predkola Európskej ligy medzi MFK Košice - Slovan Liberec. Košice, 17. júl 2014. Foto: SITA//Ivan Fleischer

LIBEREC 24. júla (WEBNOVINY) – Hráči MFK Košice podľahli vo štvrtkovej odvete 2. predkola Európskej ligy 2014/2015 na trávniku českého tímu Slovan Liberec hladko 0:3 (0:0) a s medzinárodnou scénou sa lúčia.

Prvý gól stretnutia hraného na štadióne U Nisy strelil v 54. min hlavou slovenský legionár v službách Liberca Tomáš Ďubek. Gólovú poistku pre domácich pridal v 81. min Dzon Delarge a o tretí gól v sieti hostí sa v 90. min postaral Josef Šural.

Obrazom: Košičania v prvom zápase prehrali s Libercom 0:1

V prvom stretnutí pred týždňom v Košiciach sa zrodilo víťazstvo Liberca 1:0. Český tím nastúpi v 3. predkole EL UEFA proti rumunskému mužstvu Astra Giurgiu.

Európska liga 2014/2015 – 2. predkolo – odveta:
FC Slovan Liberec – MFK Košice 3:0 (0:0)

– prvý zápas 1:0 – do 3. predkola EL postúpil Liberec

Góly: 54. Ďubek, 81. Delarge, 90. Šural, ŽK: 60. Pavelka – 29. Viazanko, 61. O. Diaby (Košice), rozhodovali: Edvardsen – Lundberg, Gundersen (Nór.), 7100 divákov

Liberec: Hroššo – Coufal, Rajnoch, Karišík, Fleišman – Šural, Ďubek (84. Hadaščok), Pavelka, Sackey, Delarge (87. Kolár) – Hamuľak (75. Luckassen)

Košice: Tofiloski – Kavka, Bašista, Ostojič – Korijkov, Šinglár (77. J. Novák) – Viazanko (67. Pačinda), Bukata, Sekulič – J. Skvašík (68. Haskič), O. Diaby

I. polčas

Už v 9. min strelili domáci gól, ale neplatil. Strelec Hamuľak stál totiž v okamihu prebratia prihrávky na „päťke“ v postavení mimo hry.

Po 20 minútach sa dostali k slovu aj hostia a neboli ďaleko od gólu. Na center z priameho kopu brankár Liberca reagoval zle, ale košický hráč Kavka v dobrej pozícii loptu nespracoval podľa predstáv.

V 32. min gólman domácich Hroššo iba boxoval pred seba na hranicu šestnástky pred Bukatu, ale ten z voleja prestrelil bránku Liberca.

II. polčas

Z druhého polčasu ubehlo deväť minút, keď Šural položil center na hlavu Ďubeka a letná posila Liberca z Ružomberka otvorila skóre – 1:0. V tej chvíli potrebovali Košičania streliť dva góly na postup, ale nedočkali sa ich. V 63. min Delarge minul v dobrej pozícii a nestrelil druhý gól severočechov.

Poistenia náskoku sa však domáci predsa len dočkali. Strelil ho v 81. min konžský útočník Delarge – 2:0. Záver sa dohrával v plnej réžii domáceho tímu. Tretí a posledný gól zápasu pridal v 90. min Šural, keď podstrelil Tofiloského – 3:0

Hlasy

(zdroj TV Fanda):

Samuel Slovák (tréner Liberca): „Vedeli sme, že nás nečaká ľahká odveta. Po zmene strán sme však dominovali a využili naše šance.“

Radoslav Látal (tréner Košic): „Bol to zápas o prvom góle. My sme mali nejaké šance, ale nepremenili sme ich. Do Liberca sme prišli najmä brániť a čakať na svoju šancu v brejkoch. Prespali sme najmä zápas doma, keď sme dostali gól z pokutového kopu.“