Košice a Miškovec budú riešiť zmeny počasia

Blesk
Foto: SITA/AP

KOŠICE 14. júla (WEBNOVINY) – V rámci cezhraničnej spolupráce Slovensko – Maďarsko sa bude realizovať projekt Partnerstvo pre znižovanie dopadov klimatickej zmeny pre rozvoj, do ktorého sa zapojila najväčšia košická mestská časť Západ a mesto Miškovec.

Partnermi sú v ňom aj Karpatský rozvojový inštitút a Združenie Zelená akcia (Zöld Akció Egyesület).

Projekt schválil monitorovací výbor v Budapešti a jeho celkové náklady sú 126 000 eur. Mestská časť Košice – Západ bude mať pre realizáciu svojich aktivít projektu k dispozícii sumu 68 000 , z čoho vlastné päťpercentné spolufinancovanie je vo výške 3 400 eur.

Predpokladaná doba trvania projektu je 12 mesiacov, od septembra 2012 do augusta 2013.

Cieľom projektu okrem iného je zvýšiť poznanie a vedomosti o problémoch vyplývajúcich zo zmeny klímy, vytvoriť pilotné strategické plány pre zmiernenie dopadov klimatických zmien pre mestá Miškovec a Košice, rozšíriť iniciatívu, poznatky a skúsenosti na celé cieľové územie a aj za jeho hranice.

Ako výstupy projektu sú plánované odborné príručky, vytvorenie poradenských centier, semináre a prípadová štúdia so zameraním na prejavy klimatických zmien (vlny horúčav, prívalové dažde, záplavy, veterné smršte) a ich dopadov na rozvoj.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom