Košice, Trenčín aj „barani“ otočili zápas, Detva je v Tipsport lige stále bez víťazstva

Dukla Trenčín

NITRA 1. októbra (WebNoviny.sk) – V nedeľu sa v Tipsport lige hralo päť zápasov 8. kola, v ktorých sa darilo domácim tímom.

Na ľade súpera sa podarilo bodovať iba „kamzíkom“ z Popradu, ktorí zvíťazili v Nitre 4:3 po samostatných nájazdoch. Hostia v základnom hracom čase trikrát viedli, domáci však vždy dokázali vyrovnať. Stretnutie dospelo až do nájazdovej lotérie, v nej predsa len uspeli „kamzíci“. Rozhodujúci pokus zaznamenal útočník Patrik Svitana.

Detva stále bez víťazstva

Banskobystričania zvíťazili nad hráčmi MHk 32 Liptovský Mikuláš 5:2. Úvodný gól duelu strelil v 9. min domáci Marek Bartánus.

Hostia v druhej tretine priebežne otočili stav zásahmi Mareka Urama a Jána Tabačeka. „Barani“ však prekvapenie nedopustili a štyrmi gólmi v záverečnej dvadsaťminútovke rozhodli o svojom úspechu. Presadili sa Patrik Lamper, Mário Lunter, Miloš Bubela a Josh Brittain.

HK Orange 20 6 2 0 1 0 0 3 17:32 8

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.

Žilinčania zvíťazili pred vlastnými fanúšikmi nad hráčmi Detvy 5:2. Podpoľanci dokázali odpovedať na prvý gól Martindala z 23. min, keď už o 26 sekúnd neskôr skóroval Nino Ondris, no ešte do konca druhej tretiny si

Žilinčania stihli vybudovať dvojgólový náskok a napokon si s prehľadom ustrážili triumf. Detva teda stále v tejto sezóne nezvíťazila.

Obraty „vojakov“ a „oceliarov“

HK Dukla Trenčín zvíťazil nad HKM Zvolen 3:1. Úvodný gól zaznamenal v 37. min útočník hostí Milan Kytnár. Domáci však v záverečnej tretine otočili vývoj vo svoj prospech: presadili sa Juraj Bezúch, Tomáš Starosta a Peter Ölvecký. „Vojaci“ v sezóne 2017/2018 ešte neprehrali a držia sa na čele tabuľky.

„Oceliari“ z Košíc zdolali Nové Zámky tesne 4:3. Hostia pritom viedli ešte po druhej tretine 3:1. Najprv však v druhej minúte tretej tretiny znížil Jakub Suja a o obrat sa postarali hráči druhého útoku: v presilovke a potom aj pri rovnovážnom stave prihral Tomáš Klíma Dávidovi Šoltésovi a postarali sa o tri body pre východniarov.

Tipsport liga 2017/2018 – 8. kolo

• výsledky nedeľňajších zápasov

HK Nitra – HK Poprad 3:4 po sam. nájazdoch (1:1, 0:1, 2:1 – 0:0, 0:1)
Góly: 17. Paulovič (Mezei, Krištof), 44. Cope (Krištof, Mezei), 51. Cope (Mezei, Krištof) – 6. Vandas (Heizer), 29. Heizer (Davydov, Ježek), 49. Vandas (Heizer), rozhodujúci sam. nájazd: Svitana
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Fridrich – M. Orolin, J. Tvrdoň,

Nitra: Hartzell – Rais, Mezei, Milam, Ordzovenský, J. Kováčik, Pupák, Korím – Paulovič, Krištof, Cope – Luciani, Friedmann, Blackwater – H. Ručkay, T. Mikúš, Kutálek – Štumpf, Timotej Šille, J. Šiška – Rzavský
Poprad: Corbeil – P. König, D. Brejčák, Jáchym, Š. Fabian, Davydov, McDowell, Ignatov, Zadražil – Svitana, Mlynarovič, Štrauch – Vandas, Heizer, Ježek – Abdul, Lichanec, Bogoslovskij – Matúš Paločko, Matej Paločko, Kroták

HC ‘05 iClinic Banská Bystrica – MHk 32 Liptovský Mikuláš 5:2 (1:0, 0:2, 4:0)
Góly: 9. M. Bartánus (Faille), 43. Lamper (Bortňák), 46. M. Lunter (Kubka, Hohmann), 50. Bubela, 60. Brittain (Faille) – 24. Uram (tr. strieľanie), 40. J. Tabaček (Spilar, Kriška)
Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Štefik – Rojík, Krajčík, 2261 divákov

Banská Bystrica: Lassila – Kubka, I. Ďatelinka, Sedlák, J. Brejčák, Dame-Malka, V. Mihálik, G. Gélinas – M. Lunter, T. Surový, Faille – Lamper, Bortňák, M. Bartánus – Hohmann, Bubela, Brittain – Andrisík, Češík, Belluš – Gabor
Liptovský Mikuláš: Košarišťan – Kurali, R. Suchý, J. Tabaček, Pacalaj, Devečka, Matej Bača, Moravčík – Spilar, Paukovček, Kriška – Števuliak, Langhammer, J. Sukeľ – B. Rapáč, M. Sukeľ, Uram – Lištiak, M. Piatka, A. Laco – Kabáč

MsHK Doxxbet Žilina – HC 07 Orin Detva 5:2 (0:0, 3:1, 2:1)
Góly: 23. Martindale (Stupka, Mendrej), 27. Handlovský (Rogoň, Klimenta), 40. Handlovský (tr. strieľanie), 44. Švihálek (J. Jurík, Mendrej), 58. Poulin (R. Konečný) – 23. Ondris (Matúš Chovan), 47. Ščurko (N. Robinson, Larose)
Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff, Kalina – Korba, M. Kollár, 567 divákov

Žilina: T. Tomek – Hatala, P. Mikuš, Michal Roman, Poulin, Harant, Mendrej – Rogoň, Klimenta, Handlovský – J. Jurík, Húževka, Švihálek – Stupka, Martindale, R. Konečný – J. Babka, Ondruš, Váňa
Detva: A. Nagy (44. Larose) – Gachulinec, M. Šimon, F. Fekiač, Sládok, Strukoff, Macejko, Vyskoč – N. Robinson, R. Gašpar, Žilka – Milý, Ščurko, L. Novák – Videlka, Matúš Chovan, Halás – Ondris, Murček, M. Surový – Huňady

HK Dukla Trenčín – HKM Zvolen 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)
Góly: 53. Bezúch (T. Varga, Starosta), 55. Starosta (O. Mikula, Ölvecký), 60. Ölvecký – 37. Kytnár (Drgoň)
Vylúčení: 6:8 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Kubuš – Synek, Junek, 2670 divákov

Trenčín: M. Valent – Starosta, L. Romančík, Frühauf, Cebák, Bohunický, Holenda, Adam Themár – Radivojevič, Ölvecký, Bezúch – Sojčík, Bulík, T. Varga – O. Mikula, Dlouhý, Gašparovič – J. Švec, J. Pardavý ml., D. Hudec
Zvolen: Climie – Ross, Drgoň, Andersons, Hraško, Wharton, Ťavoda, T. Bokroš – Kelemen, Kytnár, Matis – Michal Chovan, L. Jurík, Šišovský – Obdržálek, Coffman, T. Török – Martin Ďaloga, V. Fekiač, Dubeň

HC Košice – HC Nové Zámky 4:3 (0:2, 1:1, 3:0)
Góly: 27. Pulli (Hovorka, Jenčík), 42. Suja (Boltun, Dudáš), 43. Šoltés (T. Klíma, E. Šedivý), 48. Šoltés (T. Klíma, Pacan) – 9. Cetkovský (Zbořil, R. Špirko), 18. Dubec, 32. Prapavessis (R. Špirko, Martin Chovan)
Vylúčení: 3:8 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel, T. Orolín – Róbert Gavalier, Gajan starší, 2961 divákov

Košice: Lundström – Pulli, Čížek, Martin Bača, B. Kessel, Dudáš, E. Šedivý, Koch, Matejka – Jenčík, Hovorka, Kafka – Šoltés, Pacan, T. Klíma – Suja, Boltun, Hričina – M. Novotný, Vrábeľ, Š. Petráš
Nové Zámky: P. Romančík – Martin Chovan, Plášil, Prapavessis, M. Jass, S. Kovačevič, Hain, Deyl, Kuzma – R. Varga, Šimun, Surovka – Zbořil, R. Špirko, Cetkovský – Lantoši, Dubinin, Rajenko – Dubec, Dom. Rehák, B. Fábry

Viac k osobe Marek BartánusMichal ChovanMilan KytnárMiloš BubelaPatrik LamperPeter ÖlveckýTomáš Starosta