Košice aj Slovan zvíťazili u súperov, „barani“ prehrali derby so Zvolenom

HOKEJ TL: Nitra - Košice
Zľava v popredí: Colton Yellow Horn z HK Nitra, Dalibor Bortňák z HC Košice, Lane Scheidl z HK Nitra a David Ružička z HC Košice počas hokejového zápasu 51. kola základnej časti Tipsport ligy 2019/2020 medzi HK Nitra - HC Košice. Nitra, 18. február 2020. Foto: SITA/Martin Havran

Utorkové 51. kolo Tipsport ligy prinieslo zaváhanie lídra a víťazstvá jeho najbližších prenasledovateľov. Hokejisti Banskej Bystrice podľahli v pohronskom derby na ľade susedného Zvolena tesne 4:5, hoci viedli 2:0.

Nádej pre hostí vykresal minútu pred koncom Dávid Šoltés, ale Zvolenčania trojbodový zisk ubránili a v tabuľke sa posunuli na 4. pozíciu. Už len o dva body zaostáva za Banskou Bystricou bratislavský Slovan, ktorý splnil úlohu favorita v Trenčíne (5:2). Nezaváhali ani Košice, ktoré zvíťazili v Nitre (3:1).

Prekvapenie sa zrodilo v Nových Zámkoch, kde domáci pokorili Popradčanov vďaka zásahu Petra Obdržálka 3:2 po samostatných nájazdoch a uťali ich trojzápasovú víťaznú šnúru. Hokejisti Michaloviec dosiahli druhé víťazstvo za sebou, keď si poradili s posledným tímom tabuľky MHk 32 Liptovský Mikuláš na jeho pôde 4:1 a posunuli sa na 7. priečku tabuľky. Zemplínčanov nepribrzdil ani inkasovaný gól hneď v úvodnej minúte.

V riadnom hracom čase sa o víťazovi nerozhodlo ani v Miškovci, kde Detva neudržala vedenie 3:2 a napokon podľahla 3:4 po predĺžení.

Tipsport liga 2019/2020 – 51. kolo

• utorok:

DVTK Jegesmedvék Miškovec (Maď.) – HC 07 WPC Koliba Detva 4:3 po predĺžení (1:0, 0:2, 2:1 – 1:0)
Góly: 9. Valchař (Beauviller, Szirányi), 44. Ross (Beauviller, Vas), 57. Galanisz (Rodman, D. Kiss), 65. Vas (Valchař, Galanisz) – 27. Podešva (Ščurko, Golian), 35. Ščurko (Podešva, Král), 53. Mons (Gachulinec)

HKM Zvolen – HC ‘05 iClinic Banská Bystrica 5:4 (2:2, 2:0, 1:2)
Góly: 16. Kelemen (McPherson, B. Mráz), 20. Žilka (McPherson, Trotter), 27. Thompson (Corrin, Trotter), 28. Thompson (Trotter, McPherson), 50. McPherson (M. Halama, Švarný) – 5. Šoltés (Ďatelinka), 12. Lamper (Bartánus, Bubela), 45. Hickmott (Hohmann, Southorn), 59. Šoltés

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HK Dukla Ingema Michalovce 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Góly: 1. Tamáši (Mezovský, Rud. Huna) – 11. Hvila (Chalupa, Farkaš), 28. Mašlonka (Galamboš, Vorobiev), 44. Giľák (Mašlonka), 47. Phillips (Vorobjev, Hančák)

HK Dukla Trenčín – HC Slovan Bratislava 2:5 (1:1, 1:2, 0:2)
Góly: 11. Sládok (Mikyska), 30. Hecl (Sádecký, Stacha) – 12. Urbánek (Kytnár), 21. Basaraba (St. Pierre, Bondra), 26. Viedenský (Kytnár), 49. Kytnár, 60. Viedenský

HC Mikron Nové Zámky – HK Poprad 3:2 po samost. nájazdoch (0:1, 2:1, 0:0 – 0:0, 1:0)
Góly: 25. Jurík (Pavúk), 28. Obdržálek (Magovac), rozhod. samost. nájazd Obrdžálek – 11. Dzivjak (Králik), 22. Mercier (Zagrapan, Ulrych)

HK Nitra – HC Košice 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
Góly: 26. Kollár (Morrison, Yellow Horn) – 21. Haščák (Skokan, Chovan), 22. Klhůfek (Skokan, Chovan), 58. Pavlin (Chovan)