MsHK Žilina
Hráči MsHK Žilina, zľava: Radim Hruška, Tomáš Bokroš, Mário Grman, Lukáš Kříž a brankár Maroš Mikoláš. Foto: archívne, SITA
10. augusta 2017 ŠportHokej od Webnoviny.skSITA Diskusia()

Aktualizované: Košice aj Žilina uspeli v príprave na Tipsport ligu, Trenčín a Poprad prehrali

• aktualizované 10 augusta, 21:22

BRATISLAVA 10. augusta (WebNoviny.sk) – Hokejisti HKM Zvolen podľahli hráčom HC Košice vysoko 1:5 v utorkovom prípravnom zápase pred sezónou 2017/2018.

V drese „oceliarov“ sa blysli gólmi Ladislav Nagy, Tomáš Hričina, David Pacan, Samuel Nagy a Dávid Šoltés, v drese Zvolena skorigoval zápas Martin Ďaloga na konečných 1:5. Iný tím zo stredného Slovenska MsHK Žilina triumfoval nad rumunským HSC Csíkszereda 4:0.

Za MsHK Žilina skórovali Scott Pitt, Lukáš Handlovský, Rastislav Konečný a Václav Stupka. Hráči HK Dukla Trenčín prehrali s českým HC Olomouc tesne 3:4 po samostatných nájazdoch.

„Vojaci“ si neudržali dvojgólový náskok nad českými hráčmi po druhej tretine a gólom Vyrůbalíka z 59. min Olomouc vyrovnal na 3:3 v riadnom hracom čase. O víťazovi duelu rozhodol samostatný nájazd Kevina Sundhera.

Hokejisti HK Poprad podľahli hráčom MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:5 v príprave pred sezónou 2017/2018. Domáci si nedokázali udržať dvojgólový náskok z prvej tretiny a prekvapivo prehrali po góloch Andreja Laca a Branislava Rapáča z tretej tretiny.

Hokejisti HC Nové Zámky zdolali maďarský Ferencváros Budapešť vysoko 5:0.

Tipsport liga 2017/2018

• výsledky štvrtkových prípravných stretnutí

MsHK Žilina – HSC Csíkszereda (Rum.) 4:0 (3:0, 0:0, 1:0)
Góly: 7. Pitt, 13. Handlovský, 15. Konečný, 59. Stupka

HKM Zvolen – HC Košice 1:5 (0:1, 0:3, 1:1)
Góly: 57. Martin Ďaloga – 13. L. Nagy, 28. Hričina, 39. Pacan, 40. S. Nagy, 49. Šoltés

HC Olomouc (ČR) – HK Dukla Trenčín 4:3 po sam. nájazdoch (1:1, 0:2, 2:0 – 0:0, 1:0)
Góly: 6. Rác, 43. Jergl, 59. Vyrůbalík, rozhodujúci sam. nájazd: Sundher – 1. Mikula, 23. Radivojevič, 39. Bulík

HK Poprad – MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:5 (2:0, 1:3, 0:2)
Góly: 4. Štrauch, 12. Vandas, 24. D. Bondra – 30. J. Sukeľ, 37. Tabaček, 38. Števuliak, 51. A. Laco, 53. B. Rapáč

HC Nové Zámky – Ferencváros Budapešť (Maď.) 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)

Marián Hosa sa stal najlepším slovenským hokejistom roka, medzi brankármi uspel Budaj Michel Miklík stále nemá klub, predbežne sa dohodol s fínskym klubom JYP Jyväskylä