Košice nesmú zabrániť výberu parkovného firmou EEI, Polaček sa proti rozhodnutiu súdu odvolá

KOŠICE: Nová parkovacia politika
Zľava: Poslanec a splnomocnenec pre parkovanie Henrich Burdiga, primátor Košíc Jaroslav Polaček a poverený náčelník mestskej polície Ladislav Suchý počas tlačovej besedy mesta Košice na tému: Nová parkovacia politika. Košice, 3. január 2019. Foto: SITA/Ivan Fleischer
  • aktualizované 23. mája, 17:56

KOŠICE 23. mája (WebNoviny.sk) – Mesto Košice nesúhlasí s rozhodnutím súdu v spore s firmou EEI a v zákonnej dobe sa voči rozhodnutiu odvolá. Informoval o tom na brífingu primátor mesta Jaroslav Polaček.

Vydal neodvratné opatrenie

Primátor to uviedol v reakcii na to, že Okresný súd Košice II vydal neodkladné opatrenie, v ktorom mestu Košice prikazuje súčinnosť pri prevádzkovaní verejných platených parkovísk a výbere parkovného na území mesta Košice až do skončenia zmluvy v roku 2022.

„Podobne neodkladné opatrenie ako teraz, vydal na základe žaloby spoločnosti EEI ešte minulý rok na jeseň okresný súd Bratislava I. Odvolali sme sa na bratislavský krajský súd a ten predbežné opatrenie zrušil,“ dodal Polaček.

Okresný súd Košice II v utorok vydal neodkladne opatrenie, v ktorom mestu Košice prikazuje súčinnosť pri prevádzkovaní verejných platených parkovísk a výbere parkovného na území mesta Košice až do skončenia zmluvy v roku 2022. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa krajského súdu Anna Pančurová.

Prevzali parkovací systém

Ako sa ďalej uvádza v uznesení súdu, mesto nesmie zabrániť alebo sťažiť prevádzkovanie verejných platených parkovísk a výber parkovného na území mesta Košice spoločnosťou EEI v zmysle nájomnej zmluvy z roku 2012 a taktiež ma povinnosť zdržať sa akéhokoľvek obmedzovania výkonu nájomných práv spoločnosťou EEI.

Proti tomuto uzneseniu možno podať odvolanie do 15 dní odo dňa jeho doručenia,“ uviedla Pančurová. Od 1. januára tohto roka prevzalo mesto parkovací systém napriek nesúhlasu EEI ako prevádzkovateľa platených parkovacích miest v Košiciach.

Agentúra SITA bude správu aktualizovať, mesto Košice zvolalo na štvrtok poobede brífing.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom