Košice nezastavili šnúru prehier, v EL prehrali s Libercom

Košice nestačili v Európskej lige UEFA na Liberec
Zľava: Isaac Sackey z Liberca a Peter Šinglár z Košíc v prvom zápase 2. predkola Európskej ligy medzi MFK Košice - Slovan Liberec. Košice, 17. júl 2014. Foto: SITA//Ivan Fleischer

LIBEREC 25. júla (WEBNOVINY) – Košickí futbalisti nezastavili čiernu sériu prehier na prahu novej sezóny ani vo štvrtok podvečer v Liberci. Naopak, na severe Česka ju natiahli už na päť zápasov. V odvete 2. predkola Európskej ligy podľahli domácemu Slovanu 0:3 V dvojzápase súperovi, na ktorého si herne trúfali, nestrelili ani gól (skóre 0:4). V pohárovej Európe sa zverenci trénera Radoslava Látala ohriali iba dva týždne. Presne toľko trvala slovensko-česká konfrontácia s Libercom.

„V prvom polčase sme sa rozohrali, ale nevyužili sme svoje šance a to rozhodlo. V druhom polčase sme po inkasovanom góle museli otvoriť hru a z toho potom pramenili ďalšie dva góly v našej sieti,“ hodnotil tréner hostí Látal na webe libereckého klubu.

Obrazom: Košičania v prvom zápase prehrali s Libercom 0:1

Postup českého tímu má aj výraznú slovenskú pečať. Na lavičke Liberca sedí slovenské duo Samuel Slovák – Jozef Valachovič, nulu v dvojzápase vychytal Lukáš Hroššo, vietor v obrane hostí robil útočník Michal Hamuľak a Košičanov v odvete strelecky načal Tomáš Ďubek.

„V prvom polčase mali Košice veľa štandardných situácií, ktoré sa nám vzhľadom na ich výškovú prevahu ťažko bránili. Po prestávke sme však, trúfam si povedať, ovládli hru. Hrali sme bojovne a behavo a tiež tímovo. Verím teda, že postup sme si zaslúžili,“ konštatoval slovenský tréner Liberca Samuel Slovák.

Českému kormidelníkovi Košíc R. Látalovi sa nepáčilo, že niektorí jeho hráči už záver zápasu vypustili. Pritom ešte desať minút pred koncom za stavu 0:1 hostia nastrelili Ostojičom žrď domácej bránky. Ak by rozvlnil sieť, koncovka zápasu mohla byť ešte zaujímavá. „Musím domácim zagratulovať k postupu, ale je mi ľúto, že sme záver zápasu nedohrali viac so cťou,“ dodal Látal.