Košice po prestrelke prehrali v Nitre, Trenčín zvládol nájazdy a Zvolen s debaklom od Budapešti

Nitra - Košice, Habal, Majdan
Zľava: Brankár Vladislav Habal z HC Košice a Juraj Majdan z HK Nitra počas hokejového zápasu 31. kola Tipsport ligy medzi HK Nitra - HC Košice. Nitra, 9. december 2018. Foto: SITA/Martin Havran

NITRA 9. decembra (WebNoviny.sk) – Hokejisti Nitry zvíťazili v nedeľňajšom zápase 31. kola najvyššej slovenskej súťaže nad Košicami 5:3.

„Oceliari“ pod Zoborom trikrát viedli, ale svoju víťaznú sériu nedokázali predĺžiť. Za hrdinu stretnutia možno označiť kanadského legionára Kala Kerbashiana. V druhej tretine asistoval pri oboch góloch svojho tímu a v 50. minúte rozhodol o triumfe Nitry po vydarenom teči strely Graema McCormacka od modrej čiary.

Hostia v samom závere duelu ešte skúsili hru bez brankára, no definitívnu bodku za stretnutím dal presnou strelou cez celé klzisko Kenney Morrison. Nitra vyhrala desiaty z ostatných jedenástich zápasov a na Košice stráca už len štyri body.

Detve vyšla hra bez brankára

Hokejisti Dukly Trenčín zvíťazili na ľade Detvy 3:2 po samostatných nájazdoch. Po bezgólovej prvej tretine sa dostali do vedenia domáci, chybnú rozohrávku súpera potrestal Michal Murček. Náskok hokejistov spod Poľany ale vydržal len 98 sekúnd.

V presilovej hre z tesnej blízkosti vyrovnal Branko Radivojevič. V 39. minúte skóroval Ondrej Mikula a zdalo sa, že jeho gól zaistí hosťom tri body. Detve však vyšla záverečná hra bez brankára a Michal Murček svojim druhým gólom poslal zápas do predĺženia. Diváci napokon boli svedkami dramatických samostatných nájazdov, v ktorých ako jediný uspel v ôsmej sérii spomenutý Ondrej Mikula.

Skvelý finiš Popradu

V súboji tabuľkových susedov nestačili Novozámčania na Popradčanov 5:6 po predĺžení v nedeľňajšom súboji 31. kola hokejovej Tipsport ligy. Nové Zámky sa priblížili k víťazstvu v závere druhej tretiny. Najprv Tomáš Urban premenil v 35 min trestné strieľanie a o minútu a 14 sekúnd pridal ďalší Patrik Rogoň a zvýšil na 3:1.

Lenže Podtatranci sa nezlomili a dve a pol minúty pred koncom Arturs Salija vyrovnal na 4:4. V dramatickom závere riadnej hracej doby padol ešte jeden gól na každej strane, no duel dospel do predĺženia. V ňom rozhodol svojim druhým zásahom v stretnutí Lukáš Paukovček.

Liptovský Mikuláš zvíťazil v Žiline

Hokejisti Liptovského Mikuláša uspeli na ľade Žiliny, ktorú zdolali tesne 2:1.

Gólom Rudolfa Hunu viedli po dvoch tretinách domáci najtesnejším rozdielom, ale záverečné dejstvo im nevyšlo. V 46. min vyrovnal Mário Kurali a o tri minúty neskôr strhol vedenie na stranu Liptákov Richard Huna. Dobrý úsek hostí mohol podčiarknuť Jakub Sukeľ, ale nájazd na Maroša Mikoláša nezužitkoval.

V závere si „vlci“ nevypracovali žiaden výrazný tlak a nepomohla im ani približne minútová hra bez brankára. Zverenci Antona Tomka prerušili sériu piatich prehier a pred reprezentačnou prestávkou sa udržali na desiatom mieste tabuľky.

Siedma prehra Zvolena z deviatich zápasov

Hokejisti Zvolena prehĺbili svoju krízu v Tipsport lige, s tímom MAC Budapešť prehrali na vlastnom ľade vysoko 1:6.

Domáci sa ujali vedenia, keď v 7. min skóroval Michal Chovan, no potom už mierili presne iba hráči z hlavného maďarského mesta. Tri sekundy pred prvou sirénou vyrovnal Chris Bodó.

Rozdielový zásah dal v 35. min Jared Brown a Zvolenčanov úplne zlomila trojminútovka medzi 48. a 51. min, keď hráči
Budapešti skórovali trikrát. Najlepší bodový zápis v jej drese zaznamenal Chris Bodó s dvoma gólmi a doma asistenciami. Ešte nedávny líder súťaže tak prehral v ostatných deviatich dueloch sedemkrát. Zvolenu priebežne patrí druhá priečka o 2 body za Košicami.

Miškovcu stačil na výhru jeden gól

Hokejisti maďarského Miškovca zdolali Banskú Bystricu najtesnejším rozdielom 1:0. Hostia síce mali streleckú prevahu, ale brankár Ádám Vay zneškodnil všetkých 26 striel.

Rozhodujúci moment zápasu sa zrodil v 26. min. Spoluprácu prvého domáceho útoku zakončil Rasmus Kulmala, pre ktorého to bol jubilejný desiaty gól v sezóne. Pri záverečnej power-play hostí mal veľkú šancu Alexis Loiseau, ale trestuhodne minul opustenú bránu. Každopádne, Miškovec potvrdil výbornú formu, prvýkrát v sezóne zdolal Banskú Bystricu a v tabuľke mu patrí ôsme miesto s iba päťbodovým mankom na siedmy Trenčín. Naopak, „barani“ nevyužili zaváhania svojich hlavných konkurentov a zostávajú naďalej tretí.

Tipsport liga 2018/2019

• 31. kolo

HK Nitra – HC Košice 5:3 (1:1, 2:2, 2:0)
Góly: 19. E. Čaládi, 23. Bortňák (Majdan, Kerbashian), 28. Majdan (Kerbashian), 50. Kerbashian (McCormack, Lantoši), 59. Morrison – 15. Hričina (M. Haščák, Ignatuškin), 27. Koch (L. Nagy), 30. Ignatuškin (Koch)
Vylúčení: 8:7 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano, A. Nagy (Maď.) – J. Tvrdoň, Soltész (Maď.), 3107 divákov

Nitra: Šimboch – McCormack, Mezei, K. Morrison, Rais, M. Versteeg, Miroslav Pupák, A. Sloboda, Korím – Blackwater, Marek Slovák, Lantoši – Majdan, Kerbashian, Scheidl – Hrušík, Bortňák, S. Buček – Pätoprstý, J. Šiška. E. Čaládi
Košice: Habal – M. Dudáš, McDowell, Šedivý, Čížek, Koch, Pretnar, Pulli, Šoltés – L. Nagy, Brophey, Kafka – P. Lušňák, Ignatuškin, M. Haščák – Hričina, Suja, Spilar – Š. Petráš, Galamboš, Klíma

HC 07 Detva – HK Dukla Trenčín 2:3 po samostatných nájazdoch (0:0, 1:2, 1:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 24. Murček (Puliš), 60. Murček (Sládok, Puliš) – 26. Radivojevič (Krejči, Sojčík), 39. O. Mikula (Bartovič), rozhodujúci sam. nájazd O. Mikula
Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Adamec, Juhász (Maď.) – Kollár, Vincze (Maď.), 361 divákov

Detva: Zalivin – Kuklev, Martin Chovan, P. Hraško, J. Sládok, Gachulinec, F. Fekiač, M. Surový, M. Šimon – Puliš, Murček, Ščurko – J. Žilka, V. Fekiač, Martin Ďaloga – Z. Král, R. Gašpar, Tibenský – Giľák, P. Valent, Matúš Chovan
Trenčín: M. Valent – D. Krejči, L. Bohunický, Holenda, Rýgl, Frühauf, Luža, Špankovič, P. Husár – M. Hecl, Sojčík, Radivojevič – Bartovič, Sádecký, T. Varga – J. Pardavý ml., R. Dlouhý, D. Hudec – O. Mikula, J. Švec, Luhový

MHC Mikron Nové Zámky – HK Poprad 5:6 po predĺžení (1:0, 2:1, 2:4 – 0:1)
Góly: 20. T. Urban (Kudla), 35. Urban (tr. strieľanie), 36. Rogoň (Dundáček), 53. B. Fábry (Jakúbek), 59. T. Urban – 24. Macík (Belluš), 52. Macík, 57. Belluš (Mlynarovič, Salija), 58. Salija (P. Svitana, L. Paukovček), 60. L. Paukovček (P. Svitana, D. Bondra), 62. L. Paukovček (Erving)
Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Baluška, Kova – Synek, D. Konc ml., 859 divákov

Nové Zámky: Košarišťan – Andersons, Kudla, Dundáček, Zaťko, Ordzovenský, M. Novák, Hain, A. Hatala – M. Sloboda, T. Urban, Štrauch – Rogoň, Zbořil, J. Jurík – Jakúbek, B. Fábry, Nejezchleb – M. Henderson, Ondrušek, Slávik
Poprad: Vošvrda – Salija, Petran, Ťavoda, Fabian, K. Karalahti, Erving, Česánek – P. Svitana, Mlynarovič, D. Bondra – S. Takáč, Zagrapan, Abdul – R. Macík, L. Paukovček, Belluš – R. Václav, Heizer, Kundrik

MsHK DOXXbet Žilina – MHk 32 Liptovský Mikuláš 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
Gól: 31. Rudolf Huna (Húževka, Hvila) – 46. Kurali (Uram, M. Piatka), 49. Richard Huna (Róbert Huna)
Vylúčení: 1:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Müllner – Vyšný, Šefčík, 553 divákov

Žilina: Mikoláš – Žilin, Dubeň, M. Hudec, Piegl, Bagin, Jankovič, Kučný, Mendrej – Rudolf Huna, Húževka, Hvila – Balej, Surovka, Barta – J. Milý, D. Rehák, Jenčík – Beránek, Hrazdíra, F. Ondruš
Liptovský Mikuláš: Kislicyn – R. Suchý, Kurali, M. Bača, Nádašdi, Mezovský, Lenďák, Fereta, J. Nemec – Róbert Huna, Richard Huna, Kriška – J. Sukeľ, A. Tamáši, Uram – Oško, M. Piatka, P. Števuliak – A. Lištiak, Uhrík

HKM Zvolen – MAC Budapešť (Maď.) 1:6 (1:1, 0:2, 0:3)
Góly: 7. Michal Chovan (Pöyhönen) – 20. Bodó (C. Langkow), 35. J. Brown (T. Klempa), 38. Negrin (Bodó, K. Nagy), 48. C. Langkow (Bodó, K. Nagy), 51. J. Brown (Dansereau, Burt), 51. Bodó (Odnoga, J. Dudás)
Vylúčení: 4:2 na 2 min, navyše Handlovský 10 min za vrazenie na mantinel, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali D. Konc st., T. Orolín – M. Orolín, Rojík, 1612 divákov

Zvolen: Skapski (51. Tomek) – Fraser, Vandane, M. Roman, D. Růžička, Pöyhönen, Pufahl – P. Zuzin, Mitchell, Obdržálek – Michal Chovan, Kytnár, Handlovský – Andrisík, S. Petráš, Šišovský – Holovič, Marcinek
Budapešť: Bálizs – Macaulay, Pozsgai, J. Dudás, Vokla, Burt, Negrin, Csollák, Kedves – Bodó, C. Langkow, K. Nagy – Dansereau, J. Brown, T. Klempa – Pápa, Terbócs, Odnoga – Szigeti, Majoross, Szabad

DVTK Jegesmedvék Miškovec (Maď.) – HC ’05 iClinic Banská Bystrica 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Gól: 26. Kulmala (Pance, Vas)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kalina, Štefík – Bogdaň, Jobbágy, 1310 divákov

Miškovec: Vay – Kiss, N. Crawford, T. Slovák, Szirányi, J. Milam, Göz, Láda – Kulmala, J. Vas, Pance – Magosi, Loiseau, R. Harrison – Somogyi, Galanisz, Miskolczi – Vojtkó, Hajós, Ritó
Banská Bystrica: S. Williams – B. Marshall, Nemčík, K. Sloboda, Biro, Kubka, Ďatelinka, Petrinec – Asselin, É. Faille, Selleck – J. Sýkora, A. Šťastný, R. Varga – Kabáč, Češík, Gabor – Török, Zigo, Lichanec – D. Sojka