Košice presvedčivo zvíťazili nad HK Orange 20

Bez názvu

PÚCHOV 21. októbra (WEBNOVINY) – Hokej – Slovnaft extraliga 2010/2011 – 17. kolo základnej časti:

HK Orange 20 – HC Košice 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Góly: 1. S. Gron (Michel Miklík, Vorel), 28. Haščák (M. Grman, Kristek), 46. Michel Miklík (S. Gron, Vorel)

Vylúčení: 7:5 na 2 min, navyše Tomík na 10. min za nešportové spávanie, presilovky 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Grečko – Tornay, Rovenský, 217 divákov

HK Orange 20: Šimboch – Kozák, Čerešňák, Malina, Imrich, Staňo, Obuch – Hrnka, Preisinger, Šišovský – Kalináč, Šťastný, Sobota – Štumpf, Takáč, Vandas – Šimčák, Matoušek

Košice: T. Halász – Homer, J. Tabaček, M. Grman, M. Šterbák, Slimák, Deyl, Huba, Martin Frolík – Vorel, S. Gron, Michel Miklík – P. Bartoš, Jenčík, Tomík – Andrašovský, Kristek, Haščák – Kriška, D. Pašek, Hričina

Už po 26 sekundách hry vybojoval Vorel puk, prihral ho Miklíkovi, ktorý ho posunul medzi kruhy voľnému Gronovi a preňho už nebol problém prekonať Šimbocha – 0:1. Hneď v začiatku druhej tretiny sa začala presilovka HK Orange 20, no domáci sa prakticky nedostali do šance a premárnili šancu na vyrovnanie. Po sérií vylúčení domácich hráčov v druhej tretine prišiel trest. Košičania sa pri vylúčení Vandasa dostali už do dvojgólového vedenia. Domáci hráči mali dostatok príležitostí počas svojich presilových hier, no svoje šance nevyužili. Košiciam sa vydaril aj vstup do tretej tretiny. V 46. min sa Michel Miklík postaral o tretí gól v súperovej sieti. Domáci sa snažil aspoň o čestný gól, no brankár hostí Halász bol pre nich neprekonateľný.

Štefan Mikeš (tréner HK Orange 20): „Prehrali sme 0:3, ale prehrať s Košicami každú tretinu o jediný gól nie je hanbou. V defenzívnych činnostiach sme sa sústredili na eliminovanie súperových rýchlych útočníkov. To bolo to najdôležitejšie, na čo sme sa sústredili. S touto činnosťou som spokojný. Inkasovali sme raz v oslabení, celkovo sme odohrali štvrtinu času v oslabení, čo je veľa. Škoda, že sme sa nepresadili v ofenzívnej činnosti, gólik by sme si zaslúžili.“

Rostislav Čada (tréner Košíc): „V dnešnom stretnutí nás môže mrzieť množstvo nevyužitých šancí. Súpera sme výrazne prevýšili, bohužiaľ, nehrá sa na kvantitu vytvorených príležitosti a počet striel, ale na efektivitu a tá nebola taká, ako sme si predstavovali.“

Tabuľka slovenskej hokejovej Slovnaft extraligy 2010/2011 po štvrtkovom vloženom zápase 17. kola HK Orange 20 – HC Košice (0:3):

Poradie  Mužstvo  Zápasy Výhry Výhry po predĺžení Prehry po predĺžení Prehry Skóre Body
1. HC Košice 19 13 2 2 2 68:28 45
2. HC 05 Banská Bystrica 18 12 1 2 2 61:33 42
3. HC Slovan Bratislava 18 9 2 2 5 57:37 33
4. HK mesta Zvolen 18 7 2 4 5 56:45 29
5. HK Poprad 17 7 2 2 7 53:38 27
6. MHC Mountfield Martin 18 7 1 2 8 50:66 25
7. MsHK DOXXbet Žilina 17 7 1 0 9 46:54 23
8. Dukla Trenčín 17 6 2 1 8 39:57 23