Košice sa dostali na čelo ligy, Nitra si poriadne zavarila

HC Košice - MsHK Doxxbet Žilina
Zľava: Tomáš Klíma z HC Košice a Daniel Brejčák z MsHK Doxxbet Žilina počas zápasu 25. kola Tipsport ligy medzi HC Košice a MsHK Doxxbet Žilina. Košice, 10. január 2017. Foto: SITA/Jozef Jarošík

BRATISLAVA 10. januára (WebNoviny.sk) – Hokejisti Košíc na domácom ľade zvíťazili nad Žilinou 4:1 v utorňajšej dohrávke 25. kola Tipsport ligy.

„Oceliari“ získali vedenie už v prvej tretine, v ktorej skórovali Eduard Šedivý a Jiří Bicek, za hostí sa presadil iba Matúš Matis. Tridsaťosemročný krídelník východniarov Bicek pridal ďalší zásah v 33. min a konečnú podobu výsledku určil v 47. min Richard Jenčík.

Košičania sú so 79 bodmi na prvom mieste tabuľky vďaka lepšiemu skóre v porovnaní s Banskou Bystricou, ktorá však odohrala o zápas menej. Žiline so 61 bodmi patrí štvrtá priečka.

Hokej – Tipsport liga 2016/2017 – dohrávka 25. kola – utorok:

HC Košice – MsHK Doxxbet Žilina 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

Góly: 1. E. Šedivý (L. Nagy), 13. Bicek (Jenčík, Vašíček), 33. Bicek (Jenčík, Šmach), 47. Jenčík – 11. Matis (Š. Novotný, Stupka)

Vylúčení: 3:2 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel – R. Bednár, Gavalier, 2196 divákov

Košice: Kopřiva – Deyl, M. Dudáš, Koch, E. Šedivý, Šmach, Jankovič, Vašíček, M. Novotný – L. Nagy, Boltun, Hričina – Tibor Varga, Suja, Spilar – J. Milý, Jenčík, Bicek – P. Bartoš, T. Klíma, Šoltés

Žilina: T. Tomek – Juraško, D. Brejčák, Denis Rehák, Gutwald, Macejko, Drábek, Mendrej, Prokop – Marek Hovorka, R. Hruška, L. Handlovský – Švihálek, Húževka, J. Jurík – Stupka, Š. Novotný, Matis – Gmitter, Ondruš, Rogoň

Hokejistom Nitry sa napokon nevypomstilo priebežné premrhanie trojgólového náskoku v Martine. Keď sa do polovice stretnutia presadili Eric Meland, Radoslav Macík a Marek Slovák, zdalo sa, že hostia pevným krokom smerujú za revanšom po prehre 3:4 z 30. decembra tiež na ľade MHC. Domáci však už do druhej sirény vyrovnali v rozpätí 1:32 min. Postarali sa o to Filip Surovka, v presilovke Radomír Heizer a napokon Sergej Korostin.

Úradujúci majster sa v záverečnej tretine pozviechal: v 45. min ho poslal do opätovného vedenia Henrich Ručkay a zverenci Andreja Kmeča si už postrážili tri body. V 56. min sa Martinčania radovali predčasne, ich zásah rozhodcovia neuznali pre vysokú hokejku. Nitra v štyroch tohtoročných vystúpeniach nazbierala maximálny možný počet bodov. Na tretej priečke zaostáva za Košicami aj Banskou Bystricou o dva body.

Martin vyšiel naprázdno v siedmom z ostatných ôsmich stretnutí, jedinou výnimkou bol spomenutý predsilvestrovský úspech. Na ôsmej priečke má pred deviatymi Novými Zámkami päť bodov a jeden duel k dobru.

MHC Martin – HK Nitra 3:4 (0:1, 3:2, 0:1)

Góly: 31. Surovka (Pokrivčák, Pulli), 32. Heizer (P. Koyš, Pulli), 33. Korostin (R. Varga) – 9. Meland (Macík, J. Štefanka), 24. Macík (Mezei, J. Štefanka), 25. Marek Slovák (Cope, Pupák), 45. H. Ručkay (Blackwater, Krištof)

Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Jonák – J. Tvrdoň, Výleta, 1455 divákov

Martin: Dzubina (25. Ch. Pavlas) – P. König, Pacalaj, Pulli, Salija, Brňák, Rusina, M. Dvořák – Markovič, R. Dlouhý, Surovka – P. Koyš, Heizer, B. Rapáč – Korostin, Galamboš, R. Varga – R. Mráz, Pokrivčák, Jurášek

Nitra: Halo – Ordzovenský, Milam, Mezei, Pupák, Meland, Versteeg, Piačka, Korím – M. Tvrdoň, Marek Slovák, Cope – Blackwater, Krištof, H. Ručkay – Macík, J. Štefanka, J. Šiška – Šille, L. Paukovček, Bajtek

Tabuľka najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2016/2017 po utorňajších dohrávkach:

HK Orange 20 20 2 0 0 0 0 18 20:82 6

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.