Košice ukázali červenú strane Smer-SD, povedal novozvolený primátor Polaček

Jaroslav Polaček
Primátor mesta Košice Jaroslav Polaček. Foto: archívne, SITA/Ivan Fleischer.

BRATISLAVA 11. novembra (WebNoviny.sk) – Voľby primátora v Košiciach vyhral Jaroslav Polaček (29 157 hlasov), s veľkým náskokom pred Martinom Petruškom (16 044 hlasov) a Alenou Bašistovou (10 001 hlasov).

Polaček poďakoval všetkým Košičanom, nielen tým, ktorí mu dali svoj hlas, pretože ako povedal, on chce byť primátorom pre všetkých. „Som pripravený spolupracovať úplne s každým, Košičania si to zaslúžia,“ povedal Polaček. Zdôraznil, že tieto voľby vyhral čestne.

„Tento tým sa volá Fungujúce Košice a spolu chceme zastaviť korupciu, rodinkárstvo a parazitovanie na mestskom majetku. To je naša vízia, náš hlavný cieľ. Chceme, aby Košice sa vrátili naspäť Košičanom a nepatrili vyvoleným. Práve Košičania a Košice sú pripravené zastaviť politiku Smeru. Košice ukázali politickej strane Smer červenú a verím, že to bude jej koniec aj na Slovensku,“ povedal Polaček.

Povedal, že teraz si potrebuje na prvom mieste si trochu oddýchnuť, lebo kampaň si manažoval sám. Povedal, že potom bude formovať svoj pracovný tím, kým preberie úrad.

„Od prvej chvíle začneme plniť to, čo som sľúbil Košičanom a realizovať program fungujúce mesto. Na zastupiteľstve otvoríme štatút mesta, rokovací poriadok a začneme realizovať kroky, ktoré sme naplánovali na prvých sto dní,“ povedal Polaček.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jaroslav Polaček