Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Košice, autobusy, MHD
Foto: ilustračné, SITA/Marián Angelovič

Košice upozorňujú cestujúcich na zmeny, začínajú s rekonštrukciou zastávky na Moldavskej ceste

KOŠICE 26. februára (WebNoviny.sk) – V stredu 27. februára sa začne s modernizáciou ďalšej autobusovej zastávky SOŠ Automobilová na Moldavskej ceste v Košiciach.

Renovácia zastávky v smere na Spoločenský pavilón sa uskutoční v rámci projektu Modernizácia zastávok verejnej dopravy a informačných systémov a vyžiada si vytvorenie dočasnej zastávky.

Dočasná zastávka

Ako agentúru SITA informoval Miroslav Sambor z Magistrátu mesta Košice, rekonštrukcia zastávky sa začne v stredu o 9. hodine a ukončená by mala byť do konca apríla.

Stavebné práce zahŕňajú úpravu nástupných plôch a pozemných komunikácií, zhotovenie bezbariérového prístupu pre občanov a vybavenie zastávky označníkmi s LED informačnými tabuľami.

Dočasná náhradná zastávka pre cestujúcu verejnosť bude po dohode s Dopravným podnikom mesta Košice zriadená na chodníku pred obchodným domom LIDL vpravo, v smere na okružnú križovatku Moldavská.

Autobusové linky budú preto na zastávke v smere od centra zastavovať na dočasnom stanovišti umiestnenom približne 100 metrov za terajšou zastávkou, bližšie k centru, v odbočovacom pruhu,“ spresnila Antónia Dešková z Dopravného podniku mesta Košice.

Pribudnú aj tabule s online odchodmi spojov

Projekt Modernizácia zastávok verejnej dopravy a informačných systémov sa týka 29 košických autobusových zastávok. Finančné náklady projektu predstavujú vyše 987-tisíc eur, z toho 85 percent tvoria eurofondy, 10 percent spolufinancuje štátny rozpočet, zvyšných päť percent mesto Košice.

Modernizácia, ktorej ďalšia etapa sa začala 18. februára prácami na štyroch autobusových zastávkach na Staničnom námestí, by mala byť hotová do konca júna 2019.

Komplexná modernizácia zastávok zahŕňa stavebné úpravy nástupných plôch a pozemných komunikácií v miestach 21 zastávok s nevyhovujúcim technickým stavom, pričom na ôsmich už boli tieto práce urobené v minulosti.

Vytvorí sa bezbariérový prístup a vybavenie zastávok LED informačnými tabuľami s on-line odchodmi spojov. Tabule budú napríklad reálne zohľadňovať aj prípadné meškania jednotlivých liniek mestskej hromadnej dopravy (MHD).

Zároveň všade tam, kde bude treba, sa zastávky doplnia o bezbariérové priechody pre chodcov s prvkami pre nevidiacich. Urobí sa aj osvetlenie priechodov pre chodcov v miestach riešených nástupných plôch so zreteľom na bezpečnosť cestnej premávky.

Zlepšenie komfortu cestujúcich

Cieľom modernizácie zastávok je dosiahnutie ich vysokej kvality z hľadiska technického vybavenia, predovšetkým však súladu s platnými normami a predpismi so zreteľom na zvýšenie bezpečnosti ľudí, zlepšenie informovanosti a celkového komfortu prepravy cestujúcich.

Všetkým cestujúcim sa vopred ospravedlňujeme za vzniknutú situáciu a veríme, že rekonštrukciou daného priestoru sa zlepšia podmienky pre všetkých cestujúcich, ktorí využívajú košickú MHD,“ dodal Sambor.

K téme

Na Hlavnú stanicu v Bratislave dočasne nepremávali električky a nahradili ich autobusy linky X1 Niektoré linky bratislavskej MHD budú zadarmo, zlacnejú aj týždenné cestovné lístky

Neprehliadnite

Prokurátor Kováčik odmieta podozrenia voči svojej osobe, vraj ide iba o účelovú diskreditáciu Foto: Ministerka Matečná prišla do parlamentu na bicykli, propagovala ekologickú dopravu Voľby by vyhral Smer-SD pred progresívcami, SNS a Matovičovo OĽaNO majú rovnakú podporu Minister Kamenický trvá na vyššej dani na cigarety, je ochotný rokovať s Dankom a návrh zmierniť Europoslanci budú hlasovať o zložení Európskej komisie, vypočujú aj Šefčoviča Na zmenu zdravotnej poisťovne ostávajú necelé 2 týždne!

Témy

Diskusia

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X