Košice v prvom semifinálovom zápase deklasovali Trenčín

Bez názvu
Zľava: Dušan Pašek z Košíc a Vladimír Kováč z Trenčína, ktorý práve inkasuje prvý gól v prvom zápase HC Košice - Dukla Trenčín semifinále play-off hokejovej Slovnaft extraligy Foto: SITA/Ivan Fleischer

KOŠICE 13. marca (WEBNOVINY) – Hokej – Slovnaft extraliga 2010/2011 – semifinále play-off – prvý zápas (hrá sa na 4 víťazstvá):

HC Košice – Dukla Trenčín 9:1 (3:1, 1:0, 5:0) – stav série: 1:0

Góly: 3. Dravecký (Zálešák, D. Pašek), 16. Kristek (Michel Miklík, Zálešák), 20. S. Gron (Fabuš), 25. D. Pašek (Homer, Zálešák), 45. Vorel (M. Šterbák), 46. Zálešák (Homer), 49. Kristek (Michel Miklík), 52. Marcel Haščák (Jenčík, Martin Frolík), 58. Šeda (Jenčík) – 10. Blatný (Melichárek)

Vylúčení: 3:8 na 2 min, presilovky: 4:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gašparík, Kubuš – Orolin, Snášel , 7106 divákov

Košice: J. Hudáček – J. Tabaček, Homer, Michal Grman, Šeda, M. Šterbák, Deyl, Slimák – Michel Miklík, Kristek, Vorel – Fabuš, S. Gron, Bartoš – Dravecký, Zálešák, D. Pašek – Marcel Haščák, Martin Frolík, Jenčík

Trenčín: V. Kováč (21. – 52. T. Hiadlovský) – Sekeráš, E. Bednár, Hruška, Trefný, Martin Chovan, S. Tomko, od 42. Jarábek a Staňo – Pardavý, Blatný, Melichárek – Tybor, Gašparovič, R. Tvrdoň – Mikula, O. Ďuriš, Jánoš – Naurov, Koložváry, P. Kopecký

V úvodnej minúte semifinálovej série Košíc s Trenčínom nepotrestal Blatný chybu Homera. Vzápätí mal na opačnej strane košický kapitán Bartoš možnosť otvoriť strelecký účet, ale brankár Kováč svoj tím podržal. V 3. min bol však bezmocný – aj so šťastím ho prekonal Dravecký. Lapačka Hudáčka potom skrotila strelu hosťujúceho Gašparoviča. V 9. min letel Kristekov pokus tesne nad bránku Trenčína. V polovici I. tretiny sa začínalo odznova, keď v 10. min umiestnenou strelou k ľavej žŕdke vyrovnal Blatný. V 13. min mal najskôr príležitosť Dravecký, po ňom Gron a Kováč si poradil aj so strelou Vorela. V 16. min sa počas presilovej hry Košičania zásluhou Kristeka druhý raz v zápase dostali do vedenia. Trinásť sekúnd pred prvou prestávkou využili domáci ďalšiu početnú výhodu – Gron potiahol puk z vlastného pásma a spomedzi kruhov prekonal Kováča.

Toho od druhej tretiny nahradil Hiadlovský. Ten si však udržal čisté konto iba do 25. min. Po osi Zálešák – Homer – Pašek sa zrodil štvrtý gól, keď posledne menovaný zakončoval zblízka. Ďurišov nebezpečný pokus potom zneškodnil Hudáček a Pardavý mieril pár centimetrov vedľa domácej bránky. V 31. min mal obrovskú možnosť Pašek, puk však do prázdnej bránky nedostal a trafil iba žŕdku. Tá zazvonila aj v 38. min po tvrdej rane Miklíka.

V tretej tretine to bola exhibícia úradujúceho majstra. V 45. min prekvapil Hiadlovského Vorel – 5:1. O minútu neskôr obišiel brankára Trenčína Zálešák a zakončoval do opustenej bránky. Na 7:1 zvýšil Kristek po výbornej prihrávke Michela Miklíka. Ďalší gól pridal Haščák, ktorý vyhnal z bránky Hiadlovského. Na konečných 9:1 upravil v presilovke Šeda.

Pavol Zůbek (asistent trénera Košíc): „Sme radi, že stretnutie nám po desaťdňovej pauze takto vyšlo. Začali sme dobre, boli pozorní, dali góly. Darilo sa nám vo všetkých činnostiach. Výsledok by som však nepreceňoval. Hrá sa na víťazstvá a v pondelok sa začína od stavu 0:0.“

Dušan Gregor (tréner Trenčína): „Nemali sme dobrý vstup. Pri prvom aj druhom góle sme spravili chyby. V závere prvej tretiny sme dostali gól pri našom oslabení po ďalšej chybe. Spravili sme veľa individuálnych chýb a u niektorých hráčov mi chýbalo nasadenie. Košičania nás prevyšovali po každej stránke, zaslúžene vyhrali. Dôležité bude, či sa po tomto zápase otrasieme a k ďalšiemu pristúpime tak, ako sa v tejto fáze sezóny patrí.“