Košice vo Fortuna lige prehrali, Trenčanom sa doma darilo

Kosice moravce
Zľava: Martin Kuciak zo Zlatých Moraviec a Miroslav Viazanko z Košíc. (archívne foto) Foto: SITA/Ivan Fleischer

KOŠICE 27. júla (WEBNOVINY) – Hráči MFK Košice prehrali v nedeľňajšom domácom zápase 3. kola Fortuna ligy 2014/2015 s futbalistami FC ViOn Zlaté Moravce 1:3 (1:3). Hosťujúci tím rozhodol o svojom triumfe už v prvom polčase.

Košičania nedokázali doteraz v troch stretnutiach získať ani jeden bod a momentálne sú v tabuľke s negatívnym skóre 3:9 na poslednom dvanástom mieste. Pre Zlaté Moravce ide o prvé víťazstvo v tomto ročníku, vďaka ktorému sa vyšvihli na siedme miesto, pričom predbehli aj majstrovský Slovan Bratislava. „Belasí“ majú dva duely k dobru.

Obrazom: Fortuna liga: Trenčín – Podbrezová

ViOn v doterajších troch kolách nazbieral štyri body, jeho góly na východe Slovenska dali Marián Štrbák, Márius Charizopulos a Peter Ďurica, pričom posledný spomenutý skóroval z pokutového kopu.

Za MFK sa zapísal do listiny strelcov Nermin Haskič. Zverenci Radoslava Látala doplatili na nepríjemný úvod stretnutia, keď už v piatej minúte nepremenil jedenástku legionár Oumar Diaby, Košičania neskôr trafili aj do žrde.

MFK Košice – FC ViOn Zlaté Moravce 1:3 (1:3)

Góly: 37. Haskič – 11. Štrbák, 26. Charizopulos, 39. Peter Ďurica (z pok. kopu), ŽK: 38. Ružinský – 6. Štrbák, rozhodovali: Mastiš – T. Somoláni, Borsányi

Košice: Ružinský – Ostojič, Kavka (46. J. Novák), Korijkov (61. Huk), Sekulič – Viazanko, Bukata, Skvašík, Haskič – O. Diaby (70. T. Kubík), Pačinda

Z. Moravce: P. Kováč – Pavlenda, Miloš Nikolič, Štrbák, Chren – P. Sabo, Orávik, Duričič, Charizopulos (78. Pilát), R. Valenta (73. Sukisa) – Peter Ďurica (85. Szöke)

Futbalisti AS Trenčín potvrdili v nedeľňajšom zápase 3. kola Fortuna ligy 2014/2015 rolu favorita a nováčika z Podbrezovej zdolali zásluhou gólov Harisa Hajradinoviča a Tomáša Maleca 2:0 (1:0).

Úvodná šanca patrila hosťom, keď sa Podio ocitol po prihrávke Vaščáka v pokutovom území, ale zakončil nepresne. Po tomto okamihu prebrali iniciatívu domáci a začali potvrdzovať hernú kvalitu. V 26. min ešte nepremenil veľkú šancu Moses.

O minútu neskôr však napravil svoje zaváhanie, keď prihral Hajradinovičovi a ten presnou strelou k žrdi prekonal brankára hostí – 1:0. V druhom polčase pridal poistku najlepší strelec najvyššej slovenskej súťaže z minulého ročníka Tomáš Malec.

Zverenci Martina Ševelu zatiaľ napĺňajú predsezónne majstrovské ambície, keď získali v úvodných dvoch stretnutiach šesť bodov a sú len o bod druhí za Žilinčanmi. „Šošoni“ však odohrali plný počet troch súbojov. Podbrezová, pre ktorú ide o premiérovú sezónu v najvyššej slovenskej súťaži, prehrala zatiaľ vo všetkých troch dueloch sezóny a na svoj prvý historický bod si musí ešte počkať.

AS Trenčín – ŽP Šport Podbrezová 2:0 (1:0)

Góly: 27. Hajradinovič, 57. T. Malec ŽK: 14. Nosko, 66. Gerec (obaja Podbrezová), rozhodovali: Vlk – Chládek, Jankovič, 1716 divákov

Trenčín: Volešák – Čögley, Rodríguez da Silva, Kleščík, Madu (80. Opatovský) – Hajradinovič, Holúbek, Lobotka – Moses Simon, F. Kubík (66. Mondek) – Jairo (39. T. Malec)

Podbrezová: Maťašovský – Snitka, Kupčík, Minčič, Nosko – Kochan, Hovančík (32. Greško) – J. Pančík (57. Gerec), Podio, M. Pančík – Vaščák (81. Kožička)

Poradie strelcov Fortuna ligy po nedeľňajších dueloch 3. kola:

1. Matej Jelič (Žilina) – 3 góly

2. Marko Milinkovič (Slovan Bratislava), Ján Vlasko (Trnava), Peter Sládek (Myjava), Jakub Kosorin (Senica), Boris Turčák (Ružomberok) – 2 góly

7. Juraj Hovančík, Pablo Joaquin Podio (obaja Podbrezová), Jozef Skvašík, Oumar Diaby, Nermin Haskič (všetci Košice), Patrik Vajda, David Střihavka, Jozef Rejdovian, Jozef Dolný (všetci Banská Bystrica), Moses Daddy Simon, Peter Kleščík, Haris Hajradinovič, Tomáš Malec (všetci Trenčín), Jakub Brašeň, Roman Sabler (obaja Dunajská Streda), Filip Hlohovský, Jan Kalabiška (obaja Senica), Martin Mikovič (Trnava), Patrik Sabo, Marián Štrbák, Márius Charizopulos, Peter Ďurica (všetci Zlaté Moravce), Jakub Paur, Peter Lupčo, Milan Škriniar (všetci Žilina) – 1 gól