Košice vyhrali 6:0, majstrovská Nitra zdolala Zvolen

HKm Zvolen
Útočník HKm Zvolen Marco Halama v súboji s Lukášom Paukovčekom z HK Nitra počas zápasu piateho kola Tipsport ligy. Nitra, 18. septembra 2016. Foto: SITA/Martin Havran

KOŠICE 18. septembra (WebNoviny.sk) – Hokejisti úradujúceho slovenského majstra HK Nitra zvíťazili nad hráčmi HKM Zvolen presvedčivo 6:2 a odčinili tak piatkovú prehru v samostatných nájazdoch na trenčianskom ľade.

Zverenci trénera Andreja Kmeča po vyrovnanej úvodnej dvadsaťminútovke (1:1) rozhodli o triumfe v druhej tretine, na jej začiatku dvakrát skórovali za 14 sekúnd a v 29. min pridal štvrtý presný zásah Henrich Ručkay. Hoci Pavel Klhůfek vzápätí znížil, v tretej tretine poistili domáci pred 2685 divákmi svoje víťazstvo dvoma gólmi do zvolenskej bránky Samuela Baroša. Mužom zápasu bol útočník Nitry Tibor Kutálek, ktorý si do kanadského bodovania pripísal štyri body (1+3).

HK Orange 20 1 0 0 0 0 0 1 1:7 0

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.

Excelentná druhá tretina „oceliarov“

Košickí hokejisti boli v 5. kole Tipsport ligy na domácom ľade suverénni, keď Trenčanov poslali domov s výpraskom 0:6.

„Východniari“ mali excelentnú druhú tretinu, v ktorej zaznamenali až päť presných zásahov. O šesť košických gólov sa podelilo šesť strelcov: Tomáš Hričina, Tibor Varga, Ladislav Nagy, Juraj Milý, Marek Bartánus a Radek Deyl. Lídrom bol skúsený Ladislav Nagy, ktorý ku gólu pridal aj dve asistencie. Košičania nechali zabudnúť na piatkovú prehru na ľade nováčika v Nových Zámkoch 3:4 po predĺžení.

Zverenci Rostislava Čadu majú po piatich kolách na konte štyri víťazstvá a celkovo 12 bodov. Ak Nové Zámky nezvíťazia v Poprade v riadnom hracom čase, Košice sa osamostatnia na čele tabuľky.

Žilinčania nenadviazali na piatkové víťzastvo vo Zvolene (1:3) a v nedeľňajšom stretnutí 5. kola najvyššej slovenskej súťaže podľahli v domácom prostredí hráčom MHC Mountfield Martin 2:4. Hostia z Turca viedli po dvoch tretinách už 3:0, ale „vlci“ ešte zdramatizovali stretnutie.

Matúš Matis a Marek Hovorka z trestného strieľania síce znížili na rozdiel jediného gólu, ale sekundu pred koncom duelu spečartil martinský triumf Vítězslav Bílek.

Dramatický zápas pod Urpínom

Zaujímavý a dramatický v Banskej Bystrici zvládli napokon lepšie domáci hokejisti, ktorí zdolali hráčov tímu MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:2 po predĺžení. V čase 62:46 rozhodol útočník Juraj Bezúch.

V doterajšom priebehu sezóny 2016/2017 sympaticky pôsobiaci nováčik najvyššej súťaže z Liptova s viacerými skúsenými hokejistami v kádri (brankár Križan, útočníci Uram či bratia Hunovci) viedol na banskobystrickom ľade po prvej tretine 2:1, ale v 40. min vyrovnal skúsený útočník domáceho tímu Tomáš Surový.

Keďže v tretej tretine napriek viacerým príležitostiam na oboch stranách gól nepadol, išlo sa do nadstavenia – v ňom sa presadil spomenutý Bezúch.

Popradskí hokejisti boli pred nedeľňajším 5. kolom jediní, kto nemal na konte triumf v riadnom hracom čase. To už neplatí. Zverenci českého trénera Petra Jonáka zdolali na domácom ľade lídra tabuľky z Nových Zámkov 2:1. Znamená to výmenu na čele, ambiciózneho nováčika striedajú naposledy bronzové Košice.

Na rýchly gól Adama Lapšanského zo 65. sekundy zápasu odpovedali Novozámčania v 24. min gólom z presilovej hry, ktorého autorom bol český veterán Kamil Brabenec. Vyrovnaný stav trval do 49. min, keď o troch bodoch pre Poprad rozhodol Tomáš Troliga. Jeho strela z veľkého uhla prekvapila brankára hostí Mareka Šimka.

Podtatranci sa zásluhou tohto víťazstva posunuli v tabuľke z posledného desiateho miesta na deviate pred Žilinčanov. Nové Zámky klesli z prvej na tretiu pozíciu.

Hokej – Tipsport liga 2016/2017 – 5. kolo – nedeľa:

HK Nitra – HKM Zvolen 6:2 (1:1, 3:1, 2:0)

Góly: 3. Marek Slovák, 21. Blackwater (Milam, Laliberté), 21. Krištof (Kutálek, H. Ručkay), 29. H. Ručkay (Kutálek), 46. H. Ručkay (Kutálek, Krištof), 53. Kutálek (Krištof, Mezei) – 5. Martin Ďaloga (Řezáč), 30. Klhůfek (z tr. strieľania)

Vylúčení: 6:2 na 2 min, navyše Laliberté (Nitra) 10 min OT za nešportové správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner – Návratek, J. Tvrdoň, 2685 divákov

Nitra: M. Valent – Milam, Ordzovenský, Rais, Mezei, P. König, M. Versteeg, Chalupa, Pupák – Laliberté, Marek Slovák, Blackwater – H. Ručkay, M. Krištof, Kutálek – Macík, L. Paukovček, J. Štefanka – Bajtek, Bene, Piačka

Zvolen: S. Baroš – Andersons, Valenta, Juraško, Demiters, Habšuda, D. Rehák, Hataš, M. Ivan – J. Jurík, B. Mráz, Klhůfek – J. Majdan, S. Petráš, Žilka – P. Zuzin, Halama, Martin Ďaloga – Kňazev, Řezáč, Kelemen

HC Košice – HK Dukla Trenčín 6:0 (0:0, 5:0, 1:0)

Góly: 21. Hričina (L. Nagy, M. Dudáš), 25. Tibor Varga (J. Milý, Vašíček), 29. L. Nagy (Deyl), 30. J. Milý (Hričina, Tibor Varga), 40. M. Bartánus (Boltun), 52. Deyl (Suja, L. Nagy)

Vylúčení: 7:7 na 2 min, navyše Spilar (Košice) 10 min OT za nešportové správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Novák – Kollár, Jobbágy, 3046 divákov

Košice: Habal – Deyl, M. Dudáš, Vašíček, Šmach, E. Šedivý, Michalčin, Šoltés – L. Nagy, Suja, Spilar – M. Bartánus, Boltun, Bicek – Tibor Varga, J. Milý, Hričina – P. Bartoš, R. Hruška, T. Klíma

Trenčín: Chábera (30. Kutej) – Drgoň, Michal Novák, L. Kozák, Albers, Bohunický, Hatala, Holenda, Ryzák – Marcel Hossa, R. Dlouhý, L. Novák – J. Gašparovič, Michal Hlinka, Őlvecký – Sojčík, Veilleux, J. Pardavý ml. – Briestenský, J. Švec, D. Novák

MsHK Doxxbet Žilina – MHC Mountfield Martin 2:4 (0:2, 0:1, 2:1)

Góly: 50. Matis (Húževka, T. Sýkora), 51. Marek Hovorka (z tr. strieľania) – 5. Pulli (Dírer, Surovka), 8. Surovka (Dokšin), 38. Dokšin (z tr. strieľania), 60. V. Bílek (J. Tabaček, P. Koyš)

Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik – Bogdáň, Korba, 1002 divákov

Žilina: T. Tomek – Selan, Kříž, Cerenok, Gutwald, Macejko, Drábek, Prokop, Mendrej – Švihálek, Marek Hovorka, L. Handlovský – Matis, Húževka, T. Sýkora – Stupka, Holovič, R. Konečný – O. Gmitter, Ondruš, E. Švec

Martin: Corbeil – M. Fabian, J. Tabaček, Rantanen, Pacalaj, Pulli, Salija, Vyskoč, Rusina – P. Koyš, Heizer, V. Bílek – D. Rzavský, Galamboš, Pokrivčák – Dírer, Surovka, Dokšin – Poliaček, Jurášek, Ambroz

HC ’05 iClinic Banská Bystrica – MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:2 po predĺžení (1:2, 1:0, 0:0 – 1:0)

Góly: 2. Andrisík (Bortňák), 40. T. Surový (Andrisík), 63. Bezúch (I. Ďatelinka, P. Mikuš) – 9. Richard Huna (Róbert Huna), 13. A. Lištiak (Piatka, Bobček)

Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel – Valo, Krajčík, 2403 divákov

Banská Bystrica: Bacashihua – I. Ďatelinka, P. Mikuš, Wishart, Maione, Matuškin, V. Mihálik, Ťavoda – Truchno, T. Surový, Hickmott – Bezúch, Bortňák, Andrisík – Róth, M. Češík, Matoušek – P. Valent, Tamáši, Ferleťák

Liptovský Mikuláš: Križan – Mezovský, Bobček, M. Šiška, T. Nádašdi, M. Moravčík, Kadlubiak, Kadura, F. Oravec – Richard Huna, Róbert Huna, Rudolf Huna – M. Uram, M. Sukeľ, Kriška – A. Laco, Piatka, A. Lištiak – Brezniak, Kabáč, Števuliak

HK Poprad – HC Nové Zámky 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Góly: 2. Lapšanský (J. Tibenský, Mlynarovič), 49. Troliga (Š. Fabian, Cutting) – 24. Brabenec (R. Lelkeš, Štindl)

Vylúčení: 4:8 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff – Smrek, Gavalier, 1078 divákov

Poprad: Šúrek – Š. Fabian, Dinda, Kurali, R. Suchý, Cutting, Pokovič, Brejčák, D. Šterbák – Matej Paločko, Zagrapan, Kroták – J. Tibenský, Mlynarovič, Lapšanský – Lichanec, Troliga, D. Bondra – Müller, Ježek, Výhonský

Nové Zámky: Marek Šimko – Martin Chovan, Ďurčo, V. Čížek, Sandgren, Štindl, Maier, Sucharda – Podstavek, Brabenec, Semorád – R. Lelkeš, Michal Hudec, Fábry – L. Hvila, Kytnár, Paulovič – Tábi, Hegyi, Dubec

Viac k osobe Kamil BrabenecLadislav NagyMarcel HossaMarek BartánusMarek HovorkaMichal HlinkaMichal HudecRichard HunaRóbert HunaRudolf HunaTomáš Surový