Košice zdolali HK Orange 20, v tabuľke vystrelili nahor

HC Košice - HK Orange 20
Sprava: Tomáš Hričina z HC Košice, Július Koyš a Roman Durný z HK Orange 20 počas zápasu 5. kola slovenskej hokejovej Tipsport ligy 2016/2017 medzi HC Košice - HK Orange 20. Košice, 20. september 2016. Foto: SITA/Jozef Jarošík

PIEŠŤANY 24. novembra (WebNoviny.sk) – Hokejisti HC Košice v Piešťanoch zvíťazili 5:2 nad hráčmi HK Orange 20 vo štvrtkovom zápase 23. kola Tipsport ligy 2016/2017. Skóre duelu otvoril už v 2. min Košičan Dávid Šoltés.

Mladíci odpovedal v 17. min gólom Mateja Murína, onedlho však odpovedal Tibor Varga – 2:1 pre „oceliarov“. Dvadsiatka bola v hre aj po druhej tretine (prehrávala 2:3), v záverečnej časti spečatili triumf Košíc skúsení Peter Bartoš a Ladislav Nagy. Košičania sa vyšvihli na líderskú pozíciu, majú o dva body viac než Banskobystričania, tí však majú zápas k dobru.

Hokej – Tipsport liga 2016/2017 – 23. kolo – štvrtok:

HK Orange 20 – HC Košice 2:5 (1:2, 1:1, 0:2)

– hralo sa v Piešťanoch

Góly: 17. M. Murín (Marek Hecl, Hedera), 37. Marek Sloboda (M. Murín) – 2. Šoltés (Tibor Varga, Šmach), 19. Tibor Varga (Šoltés, Šmach), 21. Bicek (L. Matejka, P. Bartoš), 50. P. Bartoš (L. Nagy, L. Matejka), 52. L. Nagy (Tibor Varga, Šmach)

Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:1, rozhodovali: Fridrich – Tvrdoň, Kacej, 152 divákov

HK Orange 20: Durný – Mário Grman, D. Trška, Košecký, Jendroľ, Hain, Bdžoch, Fereta, Hedera – Pätoprstý, Sádecký, Pataky – Struška, Oško, Andrisík – Marek Hecl, M. Murín, Marek Sloboda – Vybíral, N. Jaško, R. Václav

Košice: Habal – Vašíček, Deyl, E. Šedivý, M. Dudáš, Šmach, L. Matejka, Pavúk – L. Nagy, Boltun, T. Hričina – P. Bartoš, Suja, Bicek – Šoltés, J. Milý, Tibor Varga – T. Klíma, R. Hruška

HK Orange 20 18 1 0 0 0 0 17 18:76 3

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.