Košice zdolali Slovan a vedú už 2:0

Bez názvu
Situácia pred bránou HC Košice počas druhého zápasu finále play-off Slovnaft extraligy - Slovan Bratislava - HC Košice. Bratislava Foto: SITA/Nina Bednáriková

BRATISLAVA 15. apríla (WEBNOVINY) – Hráči úradujúceho majstra HC Košice zvládli aj štvrtkový druhý zápas finálovej série play-off Slovaft extraligy 2009/2010 na ľade víťaza základnej časti a nad Slovanom Bratislava vyhrali 6:3. V sérii sa ujali vedenia 2:0. Oceliari rovnako ako v prvom zápase viedli gólom z druhej minúty, Slovanu sa podarilo vyrovnať. Domáci v druhom dejstve dokonca viedli 3:2, ale Košičanom sa podarilo obrátiť vývoj a doviesť duel do víťazného konca. Hrdinom zápasu bol okrem brankára Hudáčka košický útočník Rudolf Huna, autor hetriku. Tretí zápas série je na programe v nedeľu 18. apríla v košickej Steel Aréne, štvrtý na rovnakom mieste o deň neskôr.

Hokej – Slovnaft extraliga 2009/2010 – finále play-off – druhý zápas (hrá sa na 4 víťazstvá):

Slovan Bratislava – HC Košice 3:6 (1:2, 2:2, 0:2) – stav série 0:2

Góly: 5. J. Kováčik (Demel, Hujsa), 33. Richard Huna (Róbert Huna, S. Hudec), 36. Lažo (Vaic, Lipiansky) – 2. Rudolf Huna (S. Gron), 15. Rudolf Huna (Peter Mikuš), 36. Rudolf Huna (S. Gron), 37. Dravecký (Jenčík, Vorel), 49. Andrašovský (Húževka), 51. Húževka (Andrašovský, P. Mikuš).

Vylúčení: 8:3 na 2 min, navyše: 51. J. Kováčik (Slovan) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Višňovský – M. Novák, Bundil, 3380 divákov

Slovan Bratislava: Konrád (51. Rybár) – J. Kováčik, Bohunický, Štajnoch, Sersen, Turunen, S. Hudec, Tesařík – Kuľha, Hujsa, Demel – Lažo, Lipiansky, Vaic – Róbert Huna, L. Hudáček, Richard Huna – M. Bakoš, A. Nedorost, D. Skokan

HC Košice: J. Hudáček – Michal Grman, Huba, Deyl, Šeda, P. Mikuš, Homer, Slimák – Dravecký, Jenčík, Vorel – Šachl, Húževka, Andrašovský – Rudolf Huna, S. Gron, P. Bartoš – Juraj Sýkora, Gmitter, Mertel

Domáci vstúpili do duelu aktívnejšie, ale rovnako ako v prvom finálovom zápase inkasovali už v 2. min, keď strelu Grona vyrazil Konrád pred seba a Rudolf Huna pohodlne otvoril skóre. Pokračujúci tlak Slovana vyriešil s chladnou hlavou košický gólman J. Hudáček. Domáci potom mali výhodu presilovej hry pri vylúčení Andrašovského, Demel „nabil“ J. Kováčikovi a ten vyrovnal. V závere 14. min sa v šanci ocitol Vaic, no puk preskočil jeho hokejku. Na druhej strane sa vzápätí predral ku koncovke Rudolf Huna, ktorý tiesnený bekhendom prekonal Konráda – 1:2.

Druhá dvadsaťminútovka bola bohatá na góly. Slovanu sa podarilo vyrovnať v 33. min keď Róbert Huna našiel spoza bránky svojho brata Richarda a ten prekonal J. Hudáčka. O tri minúty neskôr belasí po prvýkrát vo finálovej sérii viedol v 36. min, keď Lažo lišiacky usmernil puk z hokejky Vaica pomedzi betóny košického gólmana – 3:2. Radosť domácich tribún trvala iba desať sekúnd, pretože bezprostredne po rozohratí sa puku zmocnil Rudolf Huna a skompletizoval hetrik – 3:3. O ďalších 43 sekúnd už Košice opäť viedli, Dravecký švihom pod hornú žŕdku nedal Konrádovi šancu zasiahnuť.

V úvode tretieho dejstva Košice nevyužili osemnásťsekundovú presilovku o dvoch korčuliarov, ale podarilo sa im zatlačiť Slovan a vypracovať si niekoľko dobrých príležitostí. V 49. min hostia získali dvojgólové vedenie, keď neistý Konrád vyrazil Húževkovu strelu pred seba a Andrašovský nemal so zakončením problém – 3:5. Gólovú poistku pridal v 51. min Húževka, ktorý po vynikajúcom priklepnutí od Andrašovského vyhnal Konráda z bránky. Košice si už do konca zápasu umnou hrou v defenzíve ustrážili cenné víťazstvo.

Róbert Pukalovič (asistent trénera Slovana Bratislava): „Dnes to bol z našej strany v prvej tretine, aj keď bol stav nepriaznivý, obetavejší výkon ako v prvom zápase. Začali sme s väčším srdcom. Po našom vedení 3:2 však súper veľmi rýchlo obrátil výsledok, čo bolo pre celý náš tím definitívne k.o. Proti takému kompaktnému tímu sa veľmi ťažko spamätáva z podobného šoku. Toto bol dôležitý zlom, máme teraz nad čím rozmýšľať. Vypomstili sa nám aj zbytočné vylúčenia v útočnom pásme mimo puku.“

Rostislav Čada (tréner Košíc): „Bolo dôležité, že sme ustáli očakávaný tlak domácich v prvej tretine. V druhej časti hry sme dokázali v prestrelke, keď sa domáci dostali do vedenia, okamžite kontrovať a dali vedúci gól. Vytvorili sme si tak predpoklady na úspešný výsledok. V tretej tretine sme pridali dva dôležité góly a dosiahli druhé víťazstvo v sérii.“