Košice zdolali Slovan, futbalisti Prešova porazili Senicu

Sovan, Košice
Zľava: Uroš Matič z Košíc a Juraj Piroska a Lukáš Pauschek z Bratislavy. Foto: SITA/Ivan Fleischer

BRATISLAVA 21. júla (WEBNOVINY) – V nedeľu pokračovali futbalové zápasy druhého kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Corgoň ligy.

Košice zdolali Slovan 1:0

Ján Kozák st. (tréner Košíc): „Zápas sa mi hodnotí ľahšie ako môjmu kolegovi. Urobili sme maximum pre víťazstvo. Diváci boli troška zakríknutí, no videli veľmi dobrý súboj. Víťazstvo nad Slovanom si veľmi vážim, nerodilo sa ľahko.“

Vladimír Weiss st. (tréner Slovana): „Chcem pogratulovať domácim k víťazstvu a aktívnej hre. Nesplnili sme očakávania, ktoré sme mali. Nie u všetkých hráčov bola taká snaha, aká by mala byť. Mrzí ma, že domov odchádzame naprázdno. Hráči Košíc napriek klubovým problémom ukázali, že majú srdce a chcú sa predať, čo u nás niektorým chýbalo.“

V úvodnej štvrťhodine sa v Čermeli hra odvíjala zväčša medzi šestnástkami. Prvý vzruch nastal v 14. min, keď po prvom rohu v zápase Peltier nebezpečne hlavičkoval tesne vedľa domácej bránky. O štyri minúty neskôr Gorositova hlavička síce išla medzi žrde, no len do Tofiloského rúk.

Rušný a zaujímavý futbal neustále držal divákov v napätí. Po polhodine hry si domáci vypracovali niekoľko šancí, no Exkošičan Putnocký v bránke Slovana zlikvidoval ich pokusy. Najprv v 31. min Karašovu strelu spoza šestnástky vytlačil na roh, o päť minút neskôr zmaril šancu toho istého hráča. V 38. min Hudák v poslednom okamihu zblokoval Matičovu strelu. V 40. min z ojedinelého protiútoku takmer zahrmelo na opačnej strane, keď si Grendel dobre nabehol medzi obrancov, no netrafil bránku.

Aj po zmene strán bola väčšia aktivita jasne na domácich kopačkách. Už v 47. min Karašovu strelu Putnocký na dvakrát kryl. Aktívny v útoku bol aj Škutka, no dve jeho hlavičky smerovali vedľa. Košičania síce búšili na slovanistické vráta, no vo finálnej fáze sa im dlho nepodarilo presadiť. Až v 80. min Gál-Andrezly pekne odcentroval a Škutka hlavou strelil jediný gól stretnutia. V 84. min mal poistku na kopačke Karaš, no z dvanástich metrov v ideálnej pozícii prestrelil. Slovanisti chceli v závere vyrovnať, no zmohli sa len na dve hlavičky Hudáka, ktoré však vážnejšie neohrozili košickú bránku.

MFK Košice – ŠK Slovan Bratislava 1:0 (0:0)

Gól: 80. Škutka, ŽK: 64. Sekulič, 71. Gál-Andrezly, 90.+ Duda – 51. Pauschek, 67. Grendel, 76. Gorosito, 78. Kolčák, rozhodovali: Samotný – Súkeníková, Žákech, 3620 divákov

Košice: Tofiloski – Viazanko, Kavka, Ostojič, Sekulič – Šinglár – Karaš (89. Duda), K. Kuzma, Hovančík (67. Bukata), U. Matič (67. Gál-Andrezly) – Škutka

Slovan: Putnocký – Pauschek, Gorosito, Dávid Hudák, Lukšík – Kopúnek (81. Szarka) – Milinkovič, Grendel, Piroska (46. Halenár), Hlohovský (62. Kolčák) – L. Peltier

Prešov si poradil so Senicou 2:0

Angel Červenkov (tréner Prešova): „Na môj vkus sme v prvom polčase urobili priveľa chýb. Snažíme sa hrať novým systémom, máme pripravených niekoľko variantov. Nebudem ich prezrádzať, aby som ‚neprihral‘ našim ďalším súperom. Musíme zlepšiť fyzičku, čaká na nás veľa práce s mladými hráčmi.“

Zdeněk Psotka (tréner Senice): „Chceli sme odčiniť domácu prehru z 1. kola proti Banskej Bystrici, no doplatili sme na dve veci. V prvom polčase na nepremieňanie šancí, v druhom sme síce v strede poľa vedeli zakombinovať, ale naši útočníci sa nepresadili v súbojoch jedného proti jednému, takisto ani nevystrelili na bránku. „

Už v 2. min mohli viesť domáci, pokutový kop po faule na Marcina však nepremenil Adam a loptu poslal vedľa ľavej žrde brankára hostí. V prvej štvrťhodine zápasu videli diváci viacero dobrých šancí, loptu však vo vyloženej príležitosti za Diviša neposlal Blackburn, žrď trafil domáci Marcin a rovnako na opačnej strane opečiatkoval konštrukciu bránky aj Frýdek. Väčšinou sa hralo na polovici domácich, hostia však prevahu nepretavili na gól, keď Varadi v 42. min tiež trafil do konštrukcie bránky.

V druhom polčase sa obraz hry radikálne zmenil. Domáci sa osmelili, v 52. min sa Guba pekne uvoľnil v šestnástke a z približne pätnástich metrov s prehľadom prekonal Švengera – 1:0. V 65. min využil rýchly brejk Marcin, ktorý pekne potiahol loptu do šestnástky a prihral Pribulovi. Jeho strelu brankár hostí len vyrazil a odrazenú loptu Marcin odhlavičkoval do siete – 2:0. Domáci mali ešte jednu dobrú šancu, Pribula však zaváhal a hostia mu loptu vzali. Seničania sa snažili vyrovnať, ale nevypracovali si nijakú väčšiu príležitosť na strelenie gólu.

1. FC Tatran Prešov – FK Senica 2:0 (0:0)

Góly: 52. Guba, 65. M. Marcin, ŽK: 45. Papaj, 65. M. Marcin, 73. Peter Lipták – 2. Varadi, 18. V. Koutný, 79. T. Kóňa, rozhodovali: Horváth – Tomčík, Vindiš, 1550 divákov

Prešov: Jak. Diviš – Bartek, P. Petráš, Krajník, Kolbas – Papaj (74. Lysjuk), Peter Lipták, Marián Adam, Pribula (82. Dolný) – Guba (73. B. Kostadinov), M. Marcin

Senica: Švenger – Krajčík, V. Koutný, Brabec, Kalabiška – Varadi (60. Jaroslav Diviš), Wijlaars (85. Hošek), T. Kóňa, Frýdek – Masaryk, Blackburn (68. M. Babic)

Sobota

Myjava si so Zlatými Moravcami pripísala bod

Ladislav Hudec (tréner Myjavy): „Od úvodu sme mali tlak, gól hostí bol zbytočný. V druhom polčase sa vyskytli zranenia, konkrétne u Černáčka a Kosíka. Zápas sme mohli vyhrať, ale hrá sa na góly.“

Juraj Jarábek (tréner Zlatých Moraviec): „Na Myjave je radosť chodiť na futbal, domáci vstúpili do zápasu aktívnejšie a rýchlo sme prehrávali. Potom sme dali kontaktný gól a preskupili sme rady. Myslím si, že remíza je nakoniec spravodlivá.“

Spartak Myjava privítal v druhom kole Corgoň ligy 2012/2013 na domácom ihrisku futbalový klub ViOn Zlaté Moravce. Dvojgólový náskok si nováčik zo Záhoria nedokázal ustrážiť a napokon sa zápas skončil remízou.

Myjavčania mali od úvodu loptu na svojich kopačkách. Už v tretej minúte mal obrovskú príležitosť Peter Sládek. Tu však premenil až o niekoľko minút neskôr. Domácich potešil v ôsmej minúte. Myjava hrala aktívne a hostí prakticky nepúšťala do šancí. Výsledkom tlaku bol ďalší gól Myjavčanov z kopačky futbalistu Saba, ktorý skóroval v 17. minúte.

Hostia mali prvú príležitosť v 35. minúte, keď zahrávali roh. Odrazenú loptu Bolinha odcentroval na hlavu Hodeka a ten znížil. Hneď o minútu prišla kolmá prihrávka na domáceho Kosíka, no Kuciak vyškriabal strelu na roh.

V druhom polčase sa hral obojstranne svižný futbal, keď sa obidva tímy dostávali do šancí. V 52. minúte sa v pokutovom území uvoľnil Bernáth a zoči-voči Solničkovi vyrovnal na 2:2.

Myjava sa snažila strhnúť víťazstvo na svoju stranu, po góle volala najmä strela Diana z 25 metrov, ktorá nakoniec skončila tesne nad Kuciakovou bránkou. Oba tímy si do konca duelu vytvorili ešte niekoľko príležitostí, no nakoniec sa rozišli so zmierlivou remízou.

Spartak Myjava – FC ViOn Zlaté Moravce 2:2 (2:1)

Góly: 8. Sládek, 17. Sabo – 35. Hodek, 62. Bernáth, ŽK: 56. Peter Majerník – 23. L. Kováč, 69. Pavlovič, 90. Žilák, 90.+ M. Kuciak, rozhodovali: Chmura – Bednár, Ádám, 1992 divákov

Myjava: Solnička – Duga, Černáček (51. Marček), Štrba, Neoveský – Sabo, Peter Majerník, Peter Ďuriš (57. J. Petráš), Sládek – Šebek, Kosík (69. Dian)

Zlaté Moravce: M. Kuciak – Pavlenda, Pavlovič, Pavol Majerník, Chren – Žilák, L. Kováč (46. Bernáth), Obročník, Orávik (64. Candrák) – Hodek, Bolinha (85. Škvarka)

Nitra remizovala s Ružomberkom 1:1

Nitrania nastúpili do stretnutia so snahou odčiniť vysokú prehru v Trenčíne a od začiatku boli ofenzívnejší. Prvý rozruch priniesla 14. min, keď domáci Cléber vystrelil po tráve k vzdialenejšej žrdi, no brankár Zich stihol vytlačiť loptu mimo bránky.

O desať minút skúšal šťastie na opačnej strane strelou z diaľky Greššák a krátko na to zachraňoval po centri z pravej strany pred nitrianskou bránkou Szabó. V 28. min sa dostal po dlhom výkope do šance Cléber, no situáciu nezvládol, o minútu však bol Šimonek istejší a po prihrávke debutanta Čeryho poslal loptu prudko do siete Ružomberka – 1:0. Hostia mali blízko k vyrovnaniu, keď po centri Pekára nebezpečne hlavičkoval Peter Maslo, no nitriansky brankár Chudý úspešne zareagoval.

Druhý polčas začal snahou o gól na oboch stranách, no Ďubek ani Soumah úspešní neboli. V 72. min Cléberova strela z priameho kopu tesne minula horný roh Zichovej bránky, na opačnej strane rovnako pochodil Pekár. Ten istý hráč to o 10 minút skúsil z diaľky znovu, ale Chudý loptu kryl. V 84. min však dostal Serečin loptu za obranu Nitry a povedľa brankára Nitry vyrovnal – 1:1.

FC Nitra – MFK Ružomberok 1:1 (1:0)

Góly: 29. Šimonek – 84. Serečin, ŽK: 58. Šimonek – 72. Bielák, 84. Serečin, rozhodovali: P. Hrčka – Borsányi, Petríček, 1200 divákov

Nitra: Chudý – Harbuľák, Šimončič, M. Kolmokov, Mičic – M. Szabó – Čery, Moravčík (70. Grman), Soumah (88. Ivančík), Cléber – Šimonek (88. Kroupa)

Ružomberok: Zich – P. Maslo, Práznovský, Nosek (21. Bielák), M. Jurkemik – Greššák – Š. Pekár, Ďubek, Serečin, Ivan Kotora (48. Lupták) – Lovás (74. Almaský)

Banská Bystrica zdolala Trenčín

Trenčania začali pod Urpínom aktívne a kombinačne, ale do šancí sa nedostávali. Naopak hrozila Dukla, už v 8. min Hučko z ľavej strany naservíroval loptu do šestnástky ako na podnose novej posile Ferenčíkovi, ktorý zo siedmich metrov vo veľkej šanci prestrelil bránku.

Banskobystričania si vypracovali aj ďalšie šance, gól strelili po štandardke, priamy kop zahral v 22. min z pravej strany Považanec, odrazená lopta sa
Corgoň

v pokutovom území dostala k voľnému Slančíkovi a ten ju nemal problém poslať do odkrytej svätyne Volešáka. Hostia po inkasovanom góle mali dve menšie možnosti, Štefánikovu strelu zastavil Gyömbér a Holúbkovu z 20 m kryl brankár Boroš. Zahrmelo však na opačnej strane, domáci išli v 33. min do vedenia 2:0, keď Hučko tentoraz poslal z ľavej strany vysokú loptu na Ferenčíka, ktorý ju hlavou na kraji päťky usmernil pod brvno. Hučko to ešte potom skúšal strelou bez prípravy spoza šestnástky, no nepresne, Trenčan Holúbek vyslal spoza veľkého vápna takpovediac iba „malú domov“ Borošovi.

Na začiatku druhého polčasu mohli Trenčania znížiť, najlepší strelec hostí Depetris sa uvoľnil, prešiel do šestnástky a poriadne natiahol brankára Boroša, keď loptu poslal k pravej žrdi. Po ňom vyslal strelu spoza šestnástky Štefánik, lopta išla k opačnej žrdi, ale gólman Dukly opäť predviedol svoje brankárske umenie. Banskobystričania nezaostali v aktivite, v 57. minúte po rohovom kope Hučko strieľal a tečovaná lopta opečiatkovala žrď. Hostia sa ešte snažili niečo s výsledkom spraviť, ale vo finálnej fáze zlyhali. Domáci si tak dvojgólové vedenie z prvého polčasu ustrážili.

Dukla Banská Bystrica – AS Trenčín 2:0 (2:0)

Góly: 22. Slančík, 33. Ferenčík, ŽK: 71. Poljovka – 19. Kleščík, 85. Holúbek, ČK: 88. Kleščík (Trenčín) po druhej ŽK, rozhodovali: Leško – Bobko, Jenčura, 1710 divákov

Banská Bystrica: Boroš – Turňa, Poljovka, Gyömbér, Savič – Marek Hlinka – Brašeň, Považanec (90.+ P. Vajda), Hučko – Ferenčík (70. Martin Matúš), Slančík (79. Rejdovian)

Trenčín: Volešák – Mondek, Rodríguez da Silva, Kleščík, Mazáň (81. Malec) – Baéz – Mazan (67. Morong), Štefánik (67. Lobotka), Díaz, Holúbek – Depetris