Košice a Zvolen strelili po šesť gólov v derby zápasoch, Trenčínu stačil na triumf jeden presný zásah

Tipsport liga Košice - Poprad
Zľava Peter Kafka (HC Košice) a Mathieu Corbeil (HK Poprad) počas zápasu 39. kola Tipsport ligy, Košice, 21. január 2018 Foto: SITA/Ivan Fleischer

KOŠICE 21. januára (WebNoviny.sk) – Nedeľňajšie zápasy 39. kola Tipsport ligy priniesli víťazstvo Košiciam až v 3. tretine a líder tabuľky prehral o jeden gól s „vojakmi“.

„Východniarske derby“ medzi domácimi hokejistami HC Košice a hráčmi HK Poprad skončilo triumfom pre Košičanov, ktorí porazili Poprad vysoko 6:2.

Úvodný gól duelu strelil v 11. min útočník „oceliarov“ Michel Miklík, pre ktorého to bol premiérový zásah po príchode z fínskeho tímu JYP Jyväskylä.

„Kamzíci“ dvoma gólmi v rozpätí 63 sekúnd otočili skóre, ale domáci ešte do konca I. tretiny vyrovnali zásluhou Ctirada Ovčičáka. Košice rozhodli o svojom štvrtom triumfe v tretej dvadsaťminútovke, v nej sa dvakrát presadil Richard Jenčík a raz Jakub Suja s Ladislavom Nagyom.

Nitra rozhodla v 2. tretine

Domáci hokejisti Dukly Trenčín zvíťazili 1:0 nad hráčmi HC 05′ Banská Bystrica. Jediný gól duelu strelil obranca „vojakov“ Matúš Holenda v 9. minúte 3. tretiny. „Barani“ napriek prehre zostali na čele tipsportligovej tabuľky.

HK Orange „20“ 20 3 0 1 1 2 13 38:87 14

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.

Hokejisti HK Nitra získali v Žiline všetky tri body, keď zvíťazili 3:2 nad hráčmi domáceho MsHK Doxxbet. Nitra sa v prvej tretine dostala dvakrát do vedenia, prvýkrát už po 24 sekundách gólom Justina Kovacsa.

Žilina však dokázala dvakrát odpovedať, Filip Ondruš 43 sekúnd pred prvou prestávkou vyrovnal na 2:2. Po tretí raz sa Nitra ujala vedenia v poslednej minúte druhej tretiny vďaka Henrichovi Ručkayovi, na to už domáci nezareagovali.

Zvolen po prebudení zdolal Detvu

Zápas medzi domácimi hokejistami HKM Zvolen a hosťujúcim HC 07 Orin Detva sa zdramatizoval až v 3. tretine. Domáci viedli najskôr 2:0 aj 3:1, po prebudení sa Detvanci prihlásili o slovo a zásluhou Davida Videlku a Michala Murčeka vyrovnali na 3:3.

Zvolen napokon nedopustil prekvapenie, o jeho triumfe 6:3 rozhodli zásahy Oscara Steena, Tima Coffmana a Adama Drgoňa v poslednej dvadsaťminútovke.

O výhre Zámčanov rozhodol videorozhodca

V dueli medzi Novými Zámkami a Liptovským Mikulášom to vrelo, najmä v poslednej tretine, keď o góle musel rozhodovať videorozhodca. Na úvodný gól Eduarda Šimuna dokázali Liptáci vďaka Andrejovi Lacovi odpovedať, potom sa však domáci zásluhou Róberta Vargu a Vladimíra Škodu ujali dvojgólového vedenia.

Hosťujúci Liptovský Mikuláš inkasoval v 49. minúte tretí gól od Novozámčanov. Gól Škodu musel odobriť videorozhodca, keďže hostia reklamovali nedovolené bránenie ich brankára. Hosťujúci tréner Pavel Paukovček si vyžiadal „challenge“, neuspel však.

Hráči Liptovského Mikuláša už len znížili na 2:3, v 54. min sa presadil Rudolf Huna. Domáci napokon zvíťazili 3:2 nad hráčmi MHk 32 Liptovský Mikuláš.

Tipsport liga 2017/2018 – 39. kolo

• nedeľa

HC Košice – HK Poprad 6:2 (2:2, 0:0, 4:0)
Góly: 11. Miklík (Dudáš, Pacan), 19. Ovčačík (Pacan, L. Nagy), 43. Jenčík (Spilar, Suja), 48. Suja (B. Kessel, Spilar), 54. L. Nagy, 55. Jenčík (Kafka, Suja) – 15. Mlynarovič (Petran, Štrauch), 16. Buc (Abdul, Matej Paločko)
Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Štefik (SR), Holm (Švéd.) – Gajan, Gavalier (obaja SR), 4601 divákov

Košice: Lundström – B. Kessel, Dudáš, Ovčačík, Šedivý, Pulli, Michalčin, Koch – L. Nagy, Pacan, Miklík – Šoltés, Hovorka, Kafka – Jenčík, Suja, Spilar – Š. Petráš, Boltun, Hričina – Vrábeľ
Poprad: Corbeil – McDowell, Petran, Krempaský, Fabian, Davydov, Ježek, Korenko – Štrauch, Mlynarovič, Svitana – Buc, Matej Paločko, Abdul – D. Bondra, Vartovník, Matúš Paločko – Vašaš, Kundrik, Hvila – Bjalončík

HK Dukla Trenčín – HC 05′ Banská Bystrica 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Gól: 49. Holenda (Bohunický, Gašparovič)
Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Stano – Junek, Šefčík, 2878 divákov

Trenčín: T. Hiadlovský – Starosta, Romančík, Frühauf, Bohunický, Holenda, Pač, Adam Themár – Radivojevič, Ölvecký, Bezúch – T. Varga, Smolka, Sojčík – Mikula, Dlouhý, Gašparovič – J. Švec, Pardavý, D. Hudec – Deveaux
Banská Bystrica: Lukáš – M. Rosandič, Ďatelinka, Sedlák, G. Gélinas, Košecký, Mihálik, Švarc – Lamper, T. Surový, Brittain – Hohmann, Bubela, Bartánus – Faille, Tamáši, Asselin – Kabáč, Češík, Bortňák – Gabor

MsHK Doxxbet Žilina – HK Nitra 2:3 (2:2, 0:1, 0:0)
Góly: 4. Tvrdoň (J. Jurík), 20. Ondruš (Konečný, Andersons) – 1. Kovacs (Paulovič), 6. Krištof, 40. H. Ručkay (Macík, M. Versteeg)
Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, Fridrich – M. Orolin, M. Kollár, 1001 divákov

Žilina: Mikoláš – L. Kozák, P. Mikuš, Juraško, Andersons, Hatala, Martin Mazanec, Michal Roman – Stupka, Holovič, T. Pospíšil – Tvrdoň, R. Hruška, J. Jurík – Švihálek, Húževka, Klimenta – Konečný, Ondruš, Rogoň
Nitra: Lawson – Rýgl, Rais, Milam, Ordzovenský, M. Versteeg, Michal Pupák, Korím – Macík, Krištof, M. Paulovič – Lantoši, Marek Slovák, Blackwater – Csányi, J. Ručkay, H. Ručkay – Rzavský, Šiška, Kovacs – A. Kollár

HKM Zvolen – HC 07 Orin Detva 6:3 (1:0, 1:1, 4:2)
Gól: 18. Obdržálek (Coffman, Ross), 38. Špirko (Zeleňák, Puliš), 45. Matis (Kováčik, Ťavoda), 49. O. Steen (Coffman, Obdržálek), 59. Coffman (Obdržálek), 60. Drgoň – 39. Belluš (Sitnikov), 46. Videlka (Murček), 48. Murček (Videlka)
Vylúčení: 11:7 na 2 min, navyše Šišovský (Zvolen) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky a oslabenia: 1:0, rozhodovali: Jonák, Goga – Kacej, Rojík, 2102 divákov

Zvolen: Šimko – Ross, Drgoň, Kováčik, Bokroš, Hraško, Ťavoda, Dubeň, Zeleňák – Obdržálek, O. Steen, Coffman – Kelemen, Kytnár, Šišovský – Matis, Špirko, Puliš – Martin Ďaloga, V. Fekiač, Síkela
Detva: Hackett – Martin Chovan, Kuklev, F. Fekiač, Sládok, Šimon, Macejko, Vyskoč, Gachulinec – Belluš, Surovka, Sitnikov – Milý, R. Gašpar, Žilka – Videlka, Murček, Ščurko – Jakubík, M. Surový, D. Jendroľ

HC Nové Zámky – MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Góly: 8. Šimun (Šille), 35. R. Varga (Fábry), 44. Škoda (R. Varga, Š. Novotný) – 29. A. Laco (Kriška, Nádašdi), 54. Rudolf Huna (Števuliak, Langhammer)
Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, Novák – Krajčík, Výleta, 1158 divákov

Nové Zámky: Baroš – Husák, Salija, Michal Novák, Plášil, M. Hruška, M. Jass, Kuzma – R. Varga, Š. Novotný, Škoda – Zbořil, Šimun, Šille – Saulietis, L. Jurík, Lorraine – Hřebejk, Ondrušek, Fábry
Liptovský Mikuláš: Košarišťan – Nemec, Gründling, Matej Bača, Suchý, Nádašdi, Mezovský, Pacalaj, Nitriansky – Rudolf Huna, Langhammer, Števuliak – B. Rapáč, Paukovček, J. Sukeľ – Kriška, M. Sukeľ, A. Laco – Vybiral, Piatka, Uhrík