Košice a Zvolen uspeli po predĺžení, Detva zvíťazila pod vedením nového trénera

Zvolen - Nitra
Zľava: Marek Slovák z HK Nitra, Matúš Matis z HKM Zvolen a brankár Nathan Lawson z HK Nitra (na ľade) počas zápasu predohrávaného 47. kola hokejovej Tipsport ligy medzi HKM Zvolen - HK Nitra. Zvolen, 30. január 2018. Foto: SITA/Jakub Julény

ZVOLEN 30. januára (WebNoviny.sk) – Domáci hokejisti HKM Zvolen zvíťazili 3:2 po predĺžení nad hráčmi Nitry v zápase utorkového predohrávaného 47. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy.

Zvolen zásluhou presilovkových gólov Petra Šišovského a Oscara Steena viedol 2:0, „corgoni“ však dokázali vyrovnať, keď sa presadili útočníci Marek Slovák a Henrich Ručkay. Duel napokon dospel do predĺženia, v ňom uspeli domáci – v 64. min rozhodol Tim Coffman.

Banská Bystrica sa udržala na čele tabuľky

Hokejisti HC ’05 Banská Bystrica zvíťazili 2:1 nad domácimi hráčmi MsHK Doxxbet Žilina. Skóre otvorila Žilina, po 44 sekundách sa presadil Rastislav Konečný.

Do konca prvej tretiny vyrovnal Éric Faille a Miloš Bubela svojím zásahom v 39. min skóre duelu otočil. „Barani“ zásluhou zisku troch bodov sú s 89 bodmi na čele tipsportligovej tabuľky.

Trenčín zdolal Poprad

Hokejisti Dukly Trenčín zvíťazili 2:1 nad hráčmi HK Poprad.

Úvodný gól stretnutia strelil v 9. min útočník Marek Hecl a v 29. min zvýšil na 2:0 pre „vojakov“ obranca Matúš Holenda. V 56. min Patrik Svitana znížil na 1:2 z pohľadu „kamzíkov“, tí však už nedokázali vyrovnať.

Košice si poradili s Liptovským Mikulášom

Hokejisti HC Košice zvíťazili 2:1 po predĺžení nad hráčmi Liptovského Mikuláša. Úvodný gól stretnutia strelil v 37. min Michel Miklík, „oceliarov“ poslal do vedenia.

V 39. min vyrovnal na 1:1 Richard Rapáč a duel napokon dospel do predĺženia. V ňom uspeli Košičania, víťazný gól strelil v 64. min kanadský útočník David Pacan.

Prehra Nových Zámkov

Hokejisti Detvy zvíťazili 4:1 nad domácimi hráčmi Nových Zámkov. Hostia z Detvy rozhodli o svojom triumfe v druhej tretine, keď strelili tri góly; postupne sa presadili David Videlka, Martin Belluš a Jakub Žilka.

Jediný zásah Nových Zámkov dosiahol v 54. min Eduard Šimun. Stav duelu na konečných 4:1 pre hostí spečatil deväť sekúnd pred koncom Michal Murček. Detvu v tomto stretnutí viedol nový tréner Pavel Igríni, ktorý nahradil Ivana Dorniča.

Tipsport liga 2017/2018

• predohrávané 47. kolo

HKM Zvolen – HK Nitra 3:2 po predĺžení (2:0, 0:1, 0:1 – 1:0)
Góly: 7. Šišovský (Kováčik, Špirko), 12. O. Steen (Coffman, Ross), 64. Coffman – 24. M. Slovák (Rýgl), 49. H. Ručkay (Paulovič, Rýgl)
Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Snášel – Kollár, Výleta, 1295 divákov

Zvolen: Šimko – Ross, Bokroš, Kováčik, Ťavoda, Hraško, Ulrych, Zeleňák – Obdržálek, O. Steen, Coffman – Matis, Kytnár, Dubeň – Šišovský, Špirko, Puliš – Síkela, V. Fekiač, T. Török – Marcinek
Nitra: Lawson – Rýgl, Mezei, Milam, Ordzovenský, Mezei, M. Versteeg, Miroslav Pupák, Korím – H. Ručkay, Krištof, Paulovič – Lantoši, M. Slovák, Blackwater – Macík, J. Ručkay, Kovacs – Rzavský, J. Šiška, Csányi

MsHK Doxxbet Žilina – HC ’05 Banská Bystrica 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Góly: 1. Konečný (Holovič) – 20. Faille (Asselin), 39. Bubela (Hohmann, Bartánus)
Vylúčení: 2:5 na 2 min, navyše Martin Mazanec 10 min, Tvrdoň 10 min+DKZ – Kabáč 10 min – všetci za nešportové správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kalina, Stano – Korba, Jobbágy

Žilina: Mikoláš – Kozák, P. Mikuš, Juraško, Andersons, Hatala, Martin Mazanec, Mendrej, Michal Roman – Tvrdoň, R. Hruška, T. Pospíšil – Klimenta, Holovič, Konečný – Švihálek, Ondruš, J. Jurík – Stupka, Rogoň, Dolinajec
Banská Bystrica: Lukáš – Kubka, Ďatelinka, Delisle, G. Gélinas, Sedlák, Mihálik, Košecký – Lamper, T. Surový, Brittain – Hohmann, Bubela, Bartánus – Bortňák, Faille, Asselin – Gabor, Češík, Kabáč – Tamáši

HK Dukla Trenčín – HK Poprad 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Góly: 9. Hecl (T. Varga, Frühauf), 29. Holenda (Pardavý) – 56. Svitana (D. Brejčák, P. König)
Vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Jonák – M. Orolin, Šefčík, 1414 divákov

Trenčín: M. Valent – Starosta, Bačík, Frühauf, Cebák, Holenda, Bohunický, L. Romančík – Sojčík, Ölvecký, Bezúch – Marcel Hossa, Sádecký, T. Varga – Mikula, Dlouhý, Hecl – J. Švec, Pardavý, D. Hudec – Deveaux
Poprad: V. Kováč – P. König, D. Brejčák, Petran, Fabian, Dinda, Ježek, Davydov, Krempaský – Štrauch, Mlynarovič, Svitana – Buc, Heizer, Hvila – Abdul, Vartovník, Matej Paločko – Vašaš, Bjalončík, Kundrik

HC Košice – MHk 32 Liptovský Mikuláš 2:1 po predĺžení (0:0, 1:1, 0:0 – 1:0)
Góly: 37. Miklík (L. Nagy, Pulli), 64. Pacan (Dudáš, Habal) – 39. R. Rapáč (B. Rapáč)
Vylúčení: 5:7 na 2 min, navyše Rudolf Huna (L. Mikuláš) 10 min+DKZ za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: T. Orolin, Štefik – Rojík, Stanzel

Košice: Habal – Dudáš, B. Kessel, Ovčačík, Šedivý, Pulli, Michalčin, Koch – L. Nagy, Pacan, Miklík – Šoltés, Hovorka, Kafka – Jenčík, Suja, Spilar – Vrábeľ, Boltun, Hričina – Š. Petráš
Liptovský Mikuláš: Košarišťan – Moravčík, Gründling, Nemec, Tabaček, Nádašdi, Mezovský, Matej Bača, Nitriansky – Rudolf Huna, Piatka, Števuliak – B. Rapáč, Paukovček, R. Rapáč – Kriška, M. Sukeľ, Koyš – A. Laco, Uhrík, Lištiak

HC Nové Zámky – HC 07 Orin Detva 1:4 (0:0, 0:3, 1:1)
Góly: 54. Šimun (Fábry, R. Varga) – 29. Videlka (Murček), 31. Belluš (Kuklev), 32. Žilka (Milý, R. Gašpar), 60. Murček (Ščurko, Hackett)
Vylúčení: 3:8 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:1, rozhodovali: Novák, Goga – Krajčík, Tvrdoň, 869 divákov

Nové Zámky: Baroš – Husák, Salija, M. Novák, Plášil, M. Hruška, M. Jass, Kuzma – R. Varga, Š. Novotný, Škoda – Zbořil, Šimun, Šille – Hřebejk, L. Jurík, Fábry – Saulietis, Ondrušek, Lorraine – Dominik Rehák
Detva: Hackett – Martin Chovan, Kuklev, Šimon, Sládok, Vyskoč, Macejko, F. Fekiač Gachulinec – Belluš, Surovka, Sitnikov – Milý, R. Gašpar, Žilka – Videlka, Murček, Ščurko – D. Jendroľ, M. Surový, Piačka

HK Orange „20“ 20 3 0 1 1 2 13 38:87 14

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.