Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
študent, informatika, robotika
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, Getty Images

Košická elektrotechnická škola ponúka maturantom duálne vzdelávanie, absolventom garantuje prácu

KOŠICE 23. januára (WebNoviny.sk) – Možnosť kvalitného duálneho vzdelávania zameraného na informačno-komunikačné technológie (IT) v košickom regióne ponúka Stredná priemyselná škola (SPŠ) elektrotechnická v Košiciach v spolupráci so spoločnosťou T-Systems Slovakia.

Ako informovala agentúru SITA Edita Hilgartová z T-Systems, aktuálne je spustené v poradí už 7. prihlasovanie na štúdium, ktoré venuje až 70 % výučby praktickým skúsenostiam. Toto duálne vzdelávanie je v Košiciach voľbou mnohých študentov po maturitnej skúške.

Preveria aj motiváciu študentov

Uchádzač musí zvládnuť prijímací pohovor, na ktorom sa preveria jeho jazykové znalosti, komunikácia a motivácia študovať IT.

Prijatých bude 30 uchádzačov, ktorí sa v priebehu štúdia budú špecializovať na pozície sieťový špecialista, systémový špecialista alebo aplikačný špecialista. Spoločnosť ponúka alternatívne riešenia aj pre zvyšných záujemcov, ktorí prejavia chuť preniknúť do sveta IT.

Trojročné pomaturitné vyššie odborné duálne vzdelávanie je určené pre absolventov stredných odborných škôl alebo gymnázií. Dôležitou podmienkou pre prijatie je ukončené stredoškolské štúdium s úspešne vykonanou maturitnou skúškou, ktorá nie je staršia ako päť rokov. Tento rok sme zjednodušili proces prihlasovania na štúdium, ktorý spočíva vo vyplnení elektronickej prihlášky na internetovej stránke SPŠ elektrotechnickej v Košiciach, alebo cez link na webe T-Systems Slovakia,“ informoval Štefan Krištín, riaditeľ SPŠ elektrotechnickej v Košiciach.

Doložil, že novinkou je aj to, že uchádzač prikladá k prihláške len kópie ročníkových vysvedčení zo štúdia na strednej škole, ktoré nemusia byť overené. Zjednodušila sa tak administrácia v procese prihlasovania a navyše s prihlasovaním sa na toto štúdium nie sú spojené žiadne poplatky.

Absolventom garantujú pracovnú pozíciu

Aktuálne duálne študuje 80 študentov. Okrem kvalitného IT vzdelávania ich počas troch rokov štúdia motivuje aj firemné prostredie, štipendium a platená prax. Dualistom sa počas štúdia venujú pedagógovia a lektori z firmy.

Veľkou výhodou je možnosť otestovať si naše vedomosti vo virtuálnom prostredí v dual-labe, k akému by sme sa inde dostali len ťažko. Vďaka týmto technológiám pracujeme s reálnymi serverovými operačnými systémami, teda simulujeme to, čo budeme vykonávať v zamestnaní. Keď sa niečo pokazí, snažíme sa sami prísť na riešenie, a tým rozvíjať naše praktické zručnosti a posúvať sa vpred,“ zhodnotil Michal Borza, študent 2. ročníka duálneho vzdelávania.

Ako uviedol generálny riaditeľ T-Systems Slovakia Daniel Giebel, absolventom duálu garantujú pracovnú pozíciu vo firme. Vzhľadom na to, že počas štúdia sa spoznajú s budúcimi kolegami a firemným prostredím, je pre nich prechod od statusu študenta k zamestnancovi veľmi jednoduchý.

Teší nás, že si model duálneho vzdelávania našiel svoje miesto medzi firmami a vzdelávacími inštitúciami v regióne,“ povedal Giebel.

Odporúčané články

Užšie prepojenie vysokoškolského štúdia s praxou je nevyhnutné Kollárovci chcú zmeny v duálnom vzdelávaní, žiadajú aj zníženie základu dane pre zamestnávateľov

Neprehliadnite

Boli sme na tom už všelijako, okomentoval Sólymos klesajúce preferencie Mosta-Híd Cestu na Srí Lanku radšej zvážte, zahraniční turisti môžu predstavovať pre teroristov atraktívny cieľ Ferrero aj Lavazza dostali podozrivé zásielky, vyhrážajú sa im otrávením výrobkov Na Slovensko sa dostane saharský prach, teploty budú atakovať tridsiatku a môžu padnúť rekordy Koaličná rada mala rokovať o sociálnom balíčku, stretnutie na poslednú chvíľu presunuli Hanby Bratislavy: Škaredé detaily, ktoré kazia dojem z našej najväčšej pýchy Video: Vlak s vodcom Kimom v Rusku za jazdy čistili a musel aj „cúvať“, lebo netrafili koberec Bankové trójske kone neustále útočia, kyberzločinci takto napadli státisíce ľudí

Diskusia

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Z kategórie Regionálne správy

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.