Košická polícia rieši úplatkárstvo, ženy pýtali milióny eur

Policajt, polícia
Foto: ilustračné, SITA/Ján Slovák

BRATISLAVA 11. júna (WEBNOVINY) – Polícia obvinila dve ženy, z toho jednu zamestnankyňu Daňového úradu Košice, že na viacerých stretnutiach na Slovensku aj v zahraničí vyžadovali úplatok tri milióny eur od zástupcov spoločnosti Budamar Logistics.

Ako vo štvrtok novinárov informoval policajný prezident Tibor Gašpar, za úplatok ženy sľubovali, že budú vplývať na osoby, ktoré sa v trestnoprávnom a daňovom konaní zaoberajú pôsobením spoločnosti. Daniela K. a Anna M., ktoré odhalili v rámci akcie „Divadlo“, tak čelia obvineniu z trestného činu nepriamej korupcie, za čo im podľa Gašpara hrozia tri roky vo väzení.

Ako policajný prezident dodal, suma tri milióny eur je možno najväčšia suma, akou sa polícia v rámci problematiky úplatkov zaoberala. Jedna z obvinených je momentálne vo väzbe, o vzatí druhej má rozhodnúť súd.

Podľa medializovaných informácií polícia vyšetruje niekoľko desiatok firiem pre možné podvody pri obchodovaní s potravinárskym tovarom, škody na krátení dane a vratkách DPH sú vyčíslené na približne 20 miliónov eur. Jednou zo spoločností bola podľa polícia aj Budamar Logistics.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Tibor Gašpar