Košické Vianoce sa začnú v predvečer Mikuláša

Vianoce, Mikuláš
Foto: Ilustračné foto SITA/Ivan Fleischer

KOŠICE 3. decembra (WEBNOVINY) – Na otvorenie Košických Vianoc v nedeľu podvečer sa môžu tešiť predovšetkým deti. Mesto v spolupráci so spoločnosťou U. S. Steel pripravilo bohatý program, ktorý potrvá až do 23. decembra. Vianočnú atmosféru podčiarkuje adventný veniec na zvone Urban. Pri Dolnej bráne bude inštalovaný vyrezávaný drevený betlehem rezbára Štefana Reckého. Hudobný zážitok sľubujú vystúpenia Richarda Müllera a Kataríny Knechtovej. Už v sobotu Hlavná ulica ožije stánkami trhovníkov a rozvoniavať tu budú všakovaké dobroty.

Novinkou tohtoročných Košických Vianoc bude Týždeň anjelov, ktorého program pripravil tím EHMK a združenie Košice Turizmus. Nevšednú atmosféru vytvorí sviečkový pochod či púšťanie lampiónov šťastia, zimnú náladu podčiarknu ľadové sochy. Súčasťou Košických Vianoc je už tradične koncert Otvor svoje srdce, ktorý sa uskutoční v Historickej radnici 19. decembra.

Cez celý advent pripravili organizátori od piatej podvečer pri vianočnom strome viac ako tridsať podujatí, na ktorých sa predstavia Košičanom i návštevníkom mesta domáce súbory a predstavia rôzne vianočné zvyky a tradície z Košíc a okolia.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom