Košickí hutníci maľovali s umelcami

Hutníci maľovali s umelcami
Výstavu otvoril prezident U.S. Steel Košice David J. Rintoul za spoluúčasti riaditeľa Štátnej filharmónie Foto: U.S. Steel

KOŠICE 4. októbra (SITA) – V košickom Dome umenia otvorili včera výstavu diel, ktoré vznikli počas maliarskeho plenéra Hutníci maľujú s umelcami, ktorý organizuje spoločnosť U. S. Steel Košice. V poradí už šiesty ročník podujatia sa konal koncom augusta v Medzeve.

Profesionálni umelci spoločne s nadanými zamestnancami firmy pracovali na umeleckom stvárnení viacerých tém. Okrem ekologických námetov to boli napríklad Svetlá Paríža, ktoré sú motívom nadchádzajúceho bálu U. S. Steel Košice.

Diela, ktoré budú verejnosti prezentované na výstave do 25. októbra, si budú môcť v aukcii zakúpiť účastníci firemného reprezentačného bálu a prispieť tak na podporu Východoslovenského ústavu srdcových a cievnych chorôb.

Ako uviedol hovorca hutníckej spoločnosti Ján Bača, tvorivý maliarsky plenér je príležitosťou na formovanie umeleckej osobnosti neprofesionálnych výtvarníkov. Spolupráca s akademickým sochárom Arpádom Račkom, výtvarníkmi Mikulášom Lovackým, Jankou Onuškovou, Danielom Tatarkom, Andrejom Gorem, Pavlom Kvoriakom, Evou Ondovou a hrnčiarom Igorom Macákom umožnila ôsmim talentovaným zamestnancom vymeniť si skúsenosti, konzultovať vlastnú tvorbu a získať širší umelecký rozhľad.
Hutníci maľovali s umelcami
Akademický sochár Arpád Račko v rozhovore s Mary Rintoul. Foto: U.S. Steel

„Som hrdý na zamestnancov našej firmy, ktorí sú nielen dobrí hutníci, ale umeleckou tvorbou stimulujú svoj ďalší rozvoj a pomáhajú zároveň aj svojmu okoliu,“ vyjadril svoje dojmy po zhliadnutí vystavených diel prezident U. S. Steel Košice David J. Rintoul.

Do podujatia firma zapojila aj deti z detských domovov na Uralskej ulici v Košiciach a z Podolínca, ktorým pomáha počas celého roka. V sprievode Eleny Petráškovej, viceprezidentky pre riadenie externých služieb a vzťahov a Mary Rintoul, manželky prezidenta železiarní, si mohli deti namaľovať svoje obrázky či vymodelovať dielka z hliny na hrnčiarskom kruhu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie U.S. Steel