Košickí majstri spustili letnú prípravu, tréningy budú tvrdé

Košičania obhájili majstrovský titul a vyrovnali sa Slovanu
Radosť hráčov HC Košice po šiestom finálovom zápase Tipsport extraligy, v ktorom vyhrali na ľade Banskej Bystrice 2:1 a obhájili majstrovský titul. Banská Bystrica, 11. apríl 2015. Foto: SITA/Ján Viazanička

KOŠICE 18. mája (WEBNOVINY) – Úradujúci slovenský hokejový majster HC Košice začal v pondelok s letnou prípravou na nadchádzajúcu extraligovú sezónu s viacerými novými tvárami. Do mužstva prišli obranca Martin Dudáš, útočníci Richard Lelkeš a Dalibor Bortňák a do tímu oceliarov sa po trojmesačnom pôsobení vo Švédsku vracia Pavol Skalický a po hosťovaní v Poprade aj Peter Boltun. V príprave s Košicami je aj krídelník Dávid Šoltés, ktorý predchádzajúce dva ročníky strávil v zámorskej juniorskej WHL.

Pri mužstve pokračuje trénerská dvojica Peter Oremus, Roman Šimíček. Obaja prišli do Košíc v druhej polovici januára 2015 a s oceliarmi obhájili majstrovský titul. V súčasnosti figurujú v kádri oceliarov dvaja brankári, šiesti obrancovia a pätnásti útočníci. V košickom tíme po minulej sezóne skončili brankár Alexandr Hylák, obrancovia Adam Drgoň a Michal Šeda, či útočníci Ivan Rachůnek a Tibor Kutálek.

Otáznik visí nad pokračovaním útočníkov Gabriela Spilara a Jiřího Biceka. Individuálne by sa mal ďalej pripravovať český bek Radek Philipp a po MS 2015 má viacero ponúk zo zahraničia obranca Adam Jánošík. Mladíkov Erika Černáka a Radovana Bondru čaká v júni v zámorskej NHL draft a po ňom bude jasnejšia ich ďalšia budúcnosť.

Tréningové dávky počas letnej prípravy bude košickým hokejistom ordinovať kondičný tréner Daniel Kičura. „Celá príprava je koncipovaná v rámci odbornej metodiky. Dopoludňajšie tréningy dajú chlapcom zabrať. Bude to náročné, ale sú to profesionáli, vedia, že aj toto je ich práca. Možno si pošomrú, ale len v duchu. Mužstvo má vysoké ciele, takže tomu zodpovedá aj príprava,“ povedal D. Kičura podľa košice:dnes.

Súťažná sezóna sa pre HC Košice začne už v druhej polovici augusta, keď spolu s Nitrou bude štartovať v Lige majstrov 2015/2016.

Káder HC Košice v úvode letnej prípravy na sezónu 2015/2016:

Brankári: Marcel Melicherčík, Dominik Riečický

Obrancovia: Juraj Cebák, Martin Dudáš, Miroslav Macejko, Branislav Pavúk, Radek Philipp, Martin Štrbák

Útočníci: Peter Boltun, Dalibor Bortňák, Marek Bartánus, Peter Bartoš, Matej Češík, Matej Hinďoš, Tomáš Hrnka, Matúš Chovan, Richard Jenčík, Adam Lapšanský, Richard Lelkeš, Pavol Skalický, Peter Sojčík, Jakub Suja, Dávid Šoltés

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Adam JánošíkMarcel MelicherčíkMarek BartánusMartin ŠtrbákPavol SkalickýPeter BartošPeter OremusRichard LelkešTomáš Hrnka
Firmy a inštitúcie HC Košice