Kostol, v ktorom nahrávali Arcade Fire, je na predaj

Kostol arcade fire
Foto: pitchfork.com

BRATISLAVA 21. januára (WEBNOVINY) – Kostol, v ktorom kanadská formácia Arcade Fire sčasti nahrávala svoje oceňované albumy Neon Bible (2007) a The Suburbs (2010), je na predaj. Skupina o tom informovala na sociálnej sieti Twitter.

Nehnuteľnosť, ktorú musela kapela opustiť po tom, čo spadla časť jej strechy, stojí „len“ 325-tisíc dolárov (v prepočte približne 244-tisíc eur).

Podľa zverejneného inzerátu bude oprava strechy stáť 24 až 44-tisíc dolárov (asi 18 až 33-tisíc eur). Kostol, ktorý sa nachádza vo Farnhame v kanadskom štáte Quebec, je možné využiť ako ateliér, nahrávacie štúdio, ale aj na inú kultúrnu činnosť, pričom ponúka aj priestory na ubytovanie.

Sedemčlenná formácia Arcade Fire na scéne debutovala nahrávkou Funeral (2004), ktorá je podľa britského magazínu Gigwise ôsmym najlepším albumom vydaným v nultých rokoch 21. storočia, teda v rokoch 2000 – 2009. Podľa Pitchforku je prvá štúdiovka kapely dokonca druhou najlepšou na svete v spomenutom období.

https://youtube.com/watch?v=m9c7Ydkqxos

Po Funeral nasledovala nahrávka Neon Bible, s ktorou dobyla kanadský albumový rebríček a v americkom a britskom rebríčku sa dostala na dvojku. Najväčší komerčný úspech Arcade Fire zaznamenali s treťou štúdiovkou The Suburbs, s ktorou obsadili prvú priečku v americkom aj britskom rebríčku.

Skupina s ňou na 53. ročníku udeľovania cien Grammy bodovala v najprestížnejšej kategórii Album roka. Podľa magazínu Rolling Stone je The Suburbs štvrtým najlepším albumom roka 2010, americký magazín Billboard ho v podobnom rebríčku zaradil dokonca na druhú priečku.

Kapela v súčasnosti spolu s Jamesom Murphym a Markusom Dravsom pracuje na štvrtom štúdiovom albume. Podľa jej manažéra má pripravených už asi 35 skladieb, čo by stačilo aj na dvojCD. Čakanie na novú nahrávku fanúšikom vlani skrátila piesňami Abraham’s Daughter a Horn of Plenty, ktoré sú súčasťou soundtrackov k filmu Hry o život (2012). Informácie pochádzajú z webovej stránky nme.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom