Kotleba ani na ôsmykrát nebol zvolený do čela výboru na kontrolu vojenského spravodajstva

Marian Kotleba
Predseda ĽSNS Marian Kotleba. Foto: archívne, SITA/Peter Rusko

Poslanci Národnej rady SR (NR SR) nezvolili na ôsmy pokus predsedu opozičnej strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) Mariana Kotlebu do čela parlamentného výboru na kontrolu činnosti vojenského spravodajstva.

Kotleba získal 50 zo 123 platných hlasov poslancov, pričom na zvolenie do čela výboru je potrebné získať nadpolovičnú väčšinu hlasujúcich. Vedenie výboru podľa dohody medzi parlamentnými stranami patrí opozícii.

Sloboda sa vzdal

V predchádzajúcej tajnej voľbe bol za predsedu výboru zvolený Radovan Sloboda (SaS). Ten sa však na ustanovujúcej schôdzi výboru, ktorá sa konala 29. apríla, tejto funkcie vzdal.

Svoju kandidatúru odôvodňoval „rozchodením“ výboru, ktorý musí zvolať jeho predseda a ten následne zvolí svojich podpredsedov.

Dvaja podpredsedovia

Za podpredsedov výboru, ktorí ho budú zvolávať a riadiť až do voľby nového predsedu, boli zvolení Zuzana Šebová (Sme rodina) a Peter Vons (OĽaNO).

Parlamentné politické strany si podelili výbory v parlamente v pomere 12 ku 7 v prospech koalície. Vedenie výboru NR SR na kontrolu činnosti vojenského spravodajstva patrí podľa dohody opozícii.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marian KotlebaPeter VonsRadovan SlobodaZuzana Šebová
Firmy a inštitúcie Kotleba - Ľudová strana Naše SlovenskoNR SR Národná rada Slovenskej republiky