Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Marian Kotleba vyvesil na úrad vlajku s nápisom 'Stop NATO'
Nápis na budove úradu BBSK na Námestí SNP počas centrálnych osláv 70.výročia Slovenského národného povstania. Banská Bystrica, 29. august 2014. Foto: SITA/Ján Viazanička
29. augusta 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

Kotleba dal na úrad transparent Yankees go home! Stop NATO!

BANSKÁ BYSTRICA 29. augusta (WEBNOVINY) – Pozornosť obyvateľov a Banskej Bystrice vrátane návštevníkov dnešných osláv 70. výročia SNP, ktorí prechádzajú cez Námestie SNP, vzbudzuje pozornosť transparent s nápisom: “Yankees go home! Stop NATO!”, inštalovaný takmer po celej šírke priečelia budovy Úradu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK).

Hovorca BBSK Miroslav Belička pre agentúru SITA uviedol, že transparent je tam oddnes a o jeho umiestnení rozhodlo vedenie BBSK. Na otázku, z akého dôvodu a prečo práve v piatok, odpovedal, že transparent hovorí sám za seba a niet k tomu čo dodať.

Obrazom: Oslavy 70. výročia SNP v Banskej Bystrici

Piatkový termín je podľa Beličku vhodný preto, že sa v Banskej Bystrici očakáva účasť 10-tisíc ľudí. “Môžete napísať, že ako podporná záležitosť súvisí s výstavou (fotografií z tohtoročných tragických udalostí v ukrajinskej Odese, pozn. SITA) , ktorú sme otvorili vo štvrtok v priestoroch úradu. Bude tam celý týždeň, kým potrvá výstava,” povedal Belička. Na Námestí SNP má v sobotu v rámci osláv SNP vystúpiť aj hudobný súbor vzdušných síl USA.

Marian Kotleba vyvesil na úrad vlajku s nápisom 'Stop NATO'
Foto: SITA/Ján Viazanička

Županom Banskobystrického samosprávneho kraja je v súčasnosti Marian Kotleba z Ľudovej strany Naše Slovensko, ktorý sa v minulosti viackrát negatívne vyslovil na adresu SNP a uviedol, že SNP nemôže vnímať pozitívne, pretože podľa neho znamenalo koniec slovenskej štátnosti.

Piatkové oslavy SNP sa pokúsilo na svoje zviditeľnenie využiť aj zhruba 30 členov a sympatizantov ľavicovej strany Vzdor.

Na protestnom zhromaždení v Mestskom parku ešte pred začiatkom osláv kritizovali najmä kapitalizmus, fašizmus, ktorý je podľa nich kapitalistickou diktatúrou, a hanlivo sa vyjadrovali o súčasných štátnych predstaviteľoch Ukrajiny. Bojové akcie proruských separatistov na Ukrajine prirovnali k SNP. Po proteste sa vybrali do dejiska osláv SNP v Parku pod Pamätníkom SNP.

Podľa banskobystrického krajského riaditeľa polície prebiehajú zatiaľ oslavy pokojne, polícia nezaznamenala žiadne pokusy o ich narušenie.

Odporúčané články

Partizánov viedol do národného povstania hnev na fašizmus Najdôležitejšie udalosti súvisiace so SNP v roku 1944

Témy

Diskusia

Mstislav Ďumbier Najviac ma dojíma, ako niekto z iných VÚC ako BBSK túži po tom, aby tu pribúdali príspevky sklamaných voličov Mariana Kotlebu. Ja som ho volil a som s ním nanajvýš spokojný. V predvolebných zväčša sionoslobodomurárskych prieskumoch ĽS NS dosahuje pomaly... Mstislav Ďumbier Môj otec ako 11 ročný so svojou staršou sestrou bez problémov prehnal cez frontovú líniu zatiaľ najväčšej vojny v dejinách stádo oviec. Keď skrížili cestu sovietskej jazde, jazda pekne zastala, nechala stádo prejsť. Vojaci z vidieka vedeli, že keby sa... majster klasik 1 Pravy pozorovatel si naivne decko majster klasik Pravy pozorovatel-čo ti hovori noc dlh.nozov v 1994 vtedy zlepenec nevladol majster klasik tretinos 29.9 chod na ostrov Lampedusa v Taliansku a pochopiš.
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...