Kotleba hodil úvodné buly zápasu v Detve, Lintner hovorí o zneužití Tipsport ligy na politické účely

Marian Kotleba
Marian Kotleba Foto: archívne, SITA/Marek Mrviš
  • aktualizované 9. októbra 14:56

BRATISLAVA 9. októbra (WebNoviny.sk) – Veľkú vlnu pobúrenia vyvolal krok vedenia nováčika hokejovej Tipsport ligy 2017/2018 HC 07 Orin Detva, keď na nedeľňajší duel pozvalo šéfa politickej strany Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko Mariana Kotlebu, ktorý vhodil čestné buly stretnutia proti Košiciam.

Lintner hovorí o zneužití Tipsport ligy

Podľa riaditeľa súťaže Richarda Lintnera týmto konaním došlo k zneužitiu Tipsport ligy na politické účely.

„V prvom rade to vnímame ako etické zlyhanie vedenia HC 07 Detva. Oveľa citlivejšie však vnímame túto skutočnosť aj s ohľadom na blížiace sa voľby do orgánov samospráv, ktoré sa budú konať už o niekoľko týždňov. Je neprípustné, aby bol slovenský šport a hokej zneužívaný na politické ciele. Politika do športu nepatrí. Uvedomujeme si, že narastajúca popularita a výborné marketingové aktivity našej najvyššej hokejovej ligy, ktorá má stále viac a viac fanúšikov, sú silným lákadlom pre politických aktérov na jej zneužitie v ich prospech. Vedenie spoločnosti Pro-Hokej však bude dôsledne apelovať na vedenie jednotlivých klubov, aby rešpektovali interné smernice spoločnosti Pro-Hokej. Spájanie domácej hokejovej súťaže s politikou je v rozpore s týmito internými smernicami spoločnosti Pro-Hokej a závažným priestupkom,“ uvádza sa v tlačovom vyhlásení Richarda Lintnera.

Ospravedlnenie detvianskeho klubu

Nováčika Tipsport ligy kritizuje aj Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH). „Slovenský zväz ľadového hokeja zastáva názor, že politika do športu nepatrí. Odsudzujeme teda počínanie klubu HC 07 Detva v extraligovom zápase z nedele 8. októbra. Hokej patrí medzi najpopulárnejšie športy na Slovensku. Nie je to však dôvod na to, aby z tejto popularity istí jednotlivci či skupiny ťažili politický kapitál,“ uvádza sa v stanovisku SZĽH, ktoré sprostredkoval agentúre SITA media & PR manažér SZĽH Peter Jánošík.

Vedenie ligy prinieslo aj reakciu šéfa detvianskeho klubu Róberta Ľuptáka. „Ospravedlňujeme sa všetkým fanúšikom slovenského hokeja a zvlášť našej domácej Tipsport ligy za neúmyselné spojenie hokeja s politikou v rámci 10. kola súťaže. Neuvedomili sme si dôsledky takéhoto konania, ktoré mohlo určitým spôsobom poškodiť pozitívny imidž Tipsport ligy a dôveru fanúšikov,“ povedal Ľupták.

Detva v nedeľu prehrala doma s Košicami 2:3, v Tipsport lige má na svojom konte len jeden bod a je beznádejne posledná.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marian KotlebaRichard Lintner
Firmy a inštitúcie BBSK Banskobystrický samosprávny kraj (VÚC)Pro-Hokej