Kotleba vzal exmanželke v Egypte 5-ročného syna, pristihli ho na viedenskom letisku

Marian Kotleba
Marian Kotleba. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel
  • aktualizované 20. apríla, 14:44

Exmanželka opozičného poslanca Mariana Kotlebu (ĽSNS), Frederika Kotlebová, má obavy, že jej expartner vezme syna, ktorého vychováva v Egypte. Ako informovala Denník N Kotlebová, jej exmanžel prišiel na návštevu syna po pol roku začiatkom apríla. Bol s ním v hoteli, no následne jej už syna nevrátil.

Kotleba nebol so synom pol roka

Objasnila, že šéf strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) nebol so synom pol roka, a preto mu pri stretnutí nerobila žiadne problémy.

Dieťa však podľa nej odniesol mimo akýchkoľvek dohôd a od syna, s ktorým sa jej náhodou podarilo spojiť, sa dozvedela, že Kotleba s ním plánuje odletieť na Slovensko.

Denník vysvetlil, že ak Kotleba so synom odletí, matka bude musieť podať na Slovensku trestné oznámenie, a zrejme až potom jej dieťa môžu vrátiť príslušné orgány.

Portál Čas.sk poobede odfotografoval Kotlebu na viedenskom letisku ako kráča z príletovej haly so svojím synom.

Celý prípad sa ani nedá nazvať únosom

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR podľa spomínaného denníka prípad komentovať nechce. „Vzhľadom na ochranu osobných údajov nemôžeme k tomuto prípadu poskytovať žiadne informácie,“ vysvetlil hovorca ministerstva Juraj Tomaga.

Kotlebová uviedla, že slovenský zastupiteľský úrad v Egypte so vzniknutou situáciou nevie nič urobiť. „Odlietajú dnes v noci, už som urobila všetko a nikto ich nevie zastaviť,“ povedala.

Zároveň podotkla, že celý prípad sa ani nedá nazvať únosom, keďže právne ide o neoprávnené zobratie dieťaťa matke. Doplnila, že komunikáciu s egyptskými úradmi komplikuje skutočnosť, že má rozsudok v slovenčine či egyptské zákony. Momentálne vec rieši s právnikom.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Frederika KotlebováMarian Kotleba
Firmy a inštitúcie MZVEZ Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR