Kotleba zvoláva na demonštrácie v Bratislave, protest nazval Nedajme si zobrať Vianoce!

Marian Kotleba
Poslanec parlamentu za Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko Marian Kotleba. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

Predseda strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) Marian Kotleba zvolal na sobotu 12. decembra protest proti vláde a protipandemickým opatreniam.

Protest s názvom Nedajme si zobrať Vianoce! by sa mal uskutočniť na Hodžovom námestí v Bratislave so začiatkom o 12.00 hod. „Reštaurácie opäť zavreté. Testovanie pendlerov a školákov nariadené. Ústava znásilnená. Sudcovia zosmiešnení. Ľudia zotročení zas o kus viac,“ napísal na sociálnej sieti.

Pred Prezidentským palácom na Hodžovom námestí v Bratislave protestovali proti opatreniam vlády tisíce ľudí aj v utorok 17. novembra. Pripojili sa k nim aj protestujúci spred Úradu vlády SR či futbaloví Ultras Slovana.

Viac o téme: Koronavírus

Medzi rečníkmi vystúpili poslanci Národnej rady SR (NR SR) Marian Kotleba a Milan Mazurek (obaja ĽSNS), bývalý predseda Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) Ján Čarnogurský či predseda Komunistickej strany Slovenska (KSS) Jozef Hrdlička.

V ten istý deň sa ďalšie desiatky ľudí zišli pri buste Alexandra Dubčeka pred budovou NR SR, na ktorej sa zúčastnili aj predstavitelia opozičnej strany Smer – sociálna demokracia.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján ČarnogurskýMarian KotlebaMilan Mazurek
Firmy a inštitúcie KDH Kresťanskodemokratické hnutieKotleba - Ľudová strana Naše Slovenskonárodná radaÚrad vlády SR