Kotlebov poslanec zaútočil na Kisku, nenávistný status

Andrej Kiska
Foto: SITA, Facebook - koláž WbN

BRATISLAVA 13. januára (WebNoviny.sk) – Poslanec za ĽSNS Stanislav Mizík na sociálnej sieti kritizoval udelenie vyznamenaní prezidentom Andrejom Kiskom Židom.

„Udeľovanie štátnych vyznamenaní Kiskom otočilo zdravý rozum hore nohami. Z histórie vieme, že slovenskí velikáni Ľudovít Štúr, Michal Miloslav Hodža, Svetozár Hurban Vajanský mali negatívny vzťah ku Židom kvôli ožobračovaniu slovenského národa, úžerníctvu a tiež aj kvôli náboženským otázkam,“ začal Mizík svoj prejav na internete.

„Občan Kiska, toho času zhodou nešťastných okolností prezident SR, odovzdal Rad Ľudovíta Štúra I. triedy Ivanovi Kamencovi, členovi KSČ, kandidátovi tajnej spolupráce vo zväzkoch ŠTB, marxistovi, ktorý sám v rozhovore priznal, že je Žid,“ uviedol Mizík.

Podľa neho vyznamenanie dostala aj Eva Mosnáková, Židovka a Michal Kaščák, organizátor festivalu Pohoda, kde sa podľa poslanca „propaguje islamizmus, homosexualita“ a vraj sa tam „zbiehajú huliči trávy a iných drog“. Kiska podľa poslanca vyznamenal tiež českého režiséra židovského pôvodu Juraj Herza a Michala Kocába, ktorý podľa neho ochraňuje cigánov, moslimov. Pribinov kríž dostala podľa neho Daniela Šilanová, „fanatička do cigánskych zvykov“.

Mizíka počas poslednej schôdze parlamentu riešil parlamentný mandátový a imunitný výbor za jeho nevhodné výroky v pléne národnej rady. Výbor NR SR rozhodol, že na najbližšej schôdzi, ktorá sa začne 31. januára, sa má v pléne ospravedlniť. Ak tak neurobí, výbor bude rozhodovať o ďalšom postihnutí poslanca. Hrozí mu aj pokuta tisíc eur.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej KiskaĽudovít ŠtúrMichal KaščákStanislav Mizík
Firmy a inštitúcie Kotleba - Ľudová strana Naše SlovenskoNR SR Národná rada Slovenskej republiky