Kotlebov spojenec z KDŽP vlastní firmy s exsiskárom, ktorý mal mať styky v podsvetí

Tomáš Taraba
Tomáš Taraba FOTO: NRSR.online


Miliónové dlžoby, firmy bez tržieb a obchodný partner, ktorý mal blízko k mafii. To je len zlomok toho, čo má za sebou predseda strany Kresťanská demokracia – Život a prosperita (KDŽP) Tomáš Taraba. Napísal to Denník S.

Šéf KDŽP figuruje v desiatke firiem a jeho spoločníkom v nich je bývalý pracovník Slovenskej informačnej služby (SIS) Peter Košč, ktorý sa údajne stretával s bossom mafiánskej skupiny sýkorovcov Róbertom Lališom, alias Kýblom. Do volieb ide Taraba na kandidátke ĽSNS Mariana Kotlebu.

Súčasný líder strany Kresťanská demokracia – Život a prosperita Tomáš Taraba je ekonóm, ktorý bol poradcom Jána Figeľa v dobe, keď ešte predsedal KDH. Predtým bol šéfom pre strategické projekty štátnej agentúry pre podporu zahraničných investícií SARIO a neskôr mal ako ekonomický poradca vtedajšieho predsedu KDH na starosti stranícke financie.

Meno Taraba sa v médiách začalo viac skloňovať len nedávno. ĽSNS, Národná koalícia, KDŽP, Priama Demokracia a Doma dobre totiž v novembri podpísali memorandum o spolupráci národných a kresťanských politických strán do budúcoročných parlamentných volieb. To vyústilo v spoločnú kandidátku ĽSNS, na ktorej sa nachádzajú aj členovia KDŽP vrátane jej predsedu Tarabu.

PREČÍTAJTE SI CELÝ ČLÁNOK NA DENNÍKU S.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom