Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Marian Kotleba
Ľudovít Kaník obvinil župana Kotlebu z glorifikácii fašistického slovenského štátu. Foto: SITA/Ján Viazanička
28. januára 2016 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

Kotlebova župa nebude môcť čerpať eurofondy

NITRA 28. januára (WebNoviny.sk) – Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka dnes vyhlásilo novú výzvu na získavanie peňazí z eurofondov pre mestá a obce v rámci regionálneho operačného programu. Celkovo sa samosprávy budú môcť uchádzať o 2,1 miliardy eur.

Peniaze budú môcť čerpať všetky samosprávne kraje okrem banskobystrického. “Banskobystrický samosprávny kraj načierno zamestnával zamestnancov – bodyguardov, ktorí neboli zaevidovaní na úrade práce. V zmysle čerpania verejných prostriedkov, štátnych, ale aj európskych, taký žiadateľ, ktorý má čiernu zamestnanosť – a tam je evidentná, nemôže čerpať finančné prostriedky,” povedal minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Ľubomír Jahnátek vo štvrtok na brífingu v Nitre.

Banskobystrický kraj sa podľa jeho slov “vyfauloval” na päť rokov dopredu. Nebude môcť získať peniaze napríklad na cesty druhej a tretej triedy, domovy dôchodcov a sociálnych služieb či detské domovy. “Toto si ľudia v Banskobystrickom kraji musia uvedomiť, keď si zvolili na čelo takého, akého majú. Toto je výsledok. Banskobystrickému vyššiemu územného celku prajem veľa šťastia, ale bez peňazí,” povedal Jahnátek.

V stredu šéf rezortu pôdohospodárstva podpísal sedem dekrétov, ktorými poveril vyššie územné celky, okrem banskobystrického, funkciou sprostredkovateľských orgánov pri čerpaní peňazí z integrovaného regionálneho operačného programu. Aby na aktivity predsedu kraja nedoplatili obce a mestá v Banskobystrickom kraji, požiadal rezort mesto Banská Bystrica, či by sa neujalo tejto funkcie. “Dohodli sme sa, že by to nebolo dobré, preto v rámci svojej sekcie vyčlením útvar, ktorý bude sprostredkovateľským orgánom,” uviedol Jahnátek.

Odporúčané články

Kotlebov BBSK je za čerpanie eurofondov, no iným spôsobom SR pochybila pri polovici skúmaných operácií zo zdrojov EÚ

Témy

Diskusia

point nemozu dat eurofondy vsetkym co si potom rozdelia pre seba nic nerobia len klamu a kradnu pre komouši komouši dnes 08:09-a podpredsedovia jedneho napr.jazdil na audy A5 teraz audy Q7-terenne. spolu so svojou priateľkou stranou SNS.Ta po predchadzajúcich zbojstvách v právnom štáte by už nemohla kandidovať. Veď to je problém že je najtransparentnejšia, nakradne, nezapredáva, čiže nie je "štandardná" a dovolili si rozbiť zabehnutý zločinecký systém. Ficisti do basy Smer je zločinecká skupina a keby sme boli právny štát, tak už dávno by bola rozpustená, jej predstavitelia by leštili kakáče v Leopoldove, či Ilave a ich nakradnuté majetky, vrátane zahraničných účtov by sa stali príjmom štátneho rozpočtu. Jedine Kotleba...
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...