Kotlebovec Uhrík priznal, že klamal a listom sa ospravedlnil Mičevovi

Milan Uhrík
Europoslanec za Ľudovú stranu Naše Slovensko Milan Uhrík. Foto: archívne, SITA/Jakub Julény.

Europoslanec za Ľudovú stranu Naše Slovensko Milan Uhrík priznal, že jeho vyjadrenia o riaditeľovi Múzea Slovenského národného povstania Stanislavovi Mičevovi boli nepravdivé.

Ospravedlnenie listom

Uhrík sa ospravedlnil listom, ktorý šéf múzea zverejnil na sociálnej sieti Facebook.„Kroky spravodlivosti sú pomalé, ale sem – tam úspešné. Vyjadrenia pána Uhríka výrazne zasiahli do mojej volebnej kampane na predsedu Vyššieho územného celku Banská Bystrica,“ reagoval Mičev na vyjadrenia europoslanca, ktoré odzneli v televíznej relácii TA3 Téma dňa 16. mája 2017.

Vtedy povedal, že Mičev bol pracovníkom ŠTB, ktorý donášal na ľudí a, že udával ľudí za peniaze. „Uvedené informácie, ktoré som verejne vyhlásil sú nepravdivé. Za tieto nepravdivé výroky, ktoré poškodili Vašu česť a dôstojnosť, ako aj Vaše dobré meno v spoločnosti sa Vám ospravedlňujem,“ napísal v liste Uhrík.

Občianska žaloba

Občiansku žalobu Mičev podal v júli 2017. „Po dvoch rokoch mi dal za pravdu nie súd, ale sám autor nepravdivých, klamlivých výrokov. Nuž a tak som dostal ospravedlnenie od teraz už europoslanca. Vidiac, že argumenty k jeho výrokom sú nevyvrátiteľné navrhol dohodu,“ napísal Mičev vo svojom statuse.

Dodal, že na základe súdnej dohody mu prišiel list, ktorý môže podľa rozhodnutia zverejniť. „Robím tak, aby všetci, tí čo vypisujú hlúposti vedeli kde je pravda. Nečakám, že si uvedomia nezmyselnosť tvrdení, ktoré vypisujú a je mi to v zásade jedno,“ uzavrel s tým, že je to pre neho určité zadosťučinenie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Milan UhríkStanislav Mičev