Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Na proteste proti Kotlebovi spálili kópie mesačníka Náš kraj
Protestné zhromaždenie Strany občianskej ľavice (SOĽ) pred úradom Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK), ktorého cieľom bola hromadná likvidácia novín s prvkami propagácie fašizmu, mesačníka Náš Kraj. Banská Bystrica, 13. apríl 2014. Foto: SITA/Ján Viazanička
20. mája 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

Kotlebovým mesačníkom Náš kraj sa polícia nebude zaoberať

BRATISLAVA 20. mája (WEBNOVINY) – Polícia nezačne trestné stíhanie pre prečin popierania a schvaľovania holokaustu v súvislosti s vydaním mesačníka Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Náš kraj.

Februárové číslo mesačníka BBSK nájdete

—————————>

TU

.

“Na základe odborného vyjadrenia, zadovážených dôkazov a vzhľadom na to, že v danom prípade neboli naplnené zákonné znaky skutkovej podstaty uvedeného prečinu, vyšetrovateľ vec odmietol. Nie je dôvod na začatie trestného stíhania,” povedala agentúre SITA banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová. Polícia vydanie mesačníka preverovala po tom, ako jej ho na ďalšie konanie odstúpila Okresná prokuratúra Banská Bystrica.

Kotleba
Foto: www.vucbb.sk

Mesačník Náš kraj neobsahoval žiadne informácie o činnosti organizácií v zriaďovateľskej pôsobnosti BBSK, krajských poslancov či o dôležitých udalostiach v kraji, ale väčšina článkov bola venovaná županovi Marianovi Kotlebovi a jeho názorom, a tiež útokom na krajské zastupiteľstvo či predchádzajúce vedenie kraja bez vyjadrenia protistrany.

Na titulke bol článok Marian Kotleba oslobodil Úrad BBSK o tom, že 14. marca, “v deň slávneho 75. výročia slovenskej štátnosti,” dal Kotleba z budovy Úradu BBSK zvesiť vlajku Európskej únie. V čísle bol aj článok o úspechoch slovenského štátu z rokov 1939 – 1945, kde sa písalo napríklad to, že za prezidenta Tisa “sa žilo ako v nebi”, rozhovor s Kotlebom nazvaný Sto dní boja proti politickej mafii či článok Marian Kotleba bojuje za bezpečnosť, v ktorom sa občania mohli dočítať, ako Kotleba preveril informáciu o ilegálnej chovnej stanici psov.

MS v hokeji sutaze
Foto: Webnoviny.sk

Odporúčané články

Kotlebov človek hovoril o mesačníku, médiá sú vraj tendenčné Za Kotlebov mesačník zodpovedá vydavateľ, tvrdí ombudsmanka

Témy

Diskusia

recykled 22:30 - Lenže to by si mal najprv spýtať predstaviteľov V. Británie a Francúzska, veľmoci nad impériom ktorých nezapadalo slnko, prečo sa ponížili a v predklone dovolili Hitlerovi rozpútať 2.sv.v. v ktorej zahynuli nielen tých 1000 dievčat ale aj milióny... Mstislav Ďumbier A ešte keď nejaký zmanipulovaný debko píše, že mi Slováci sme boli k Židom najkrutejší - Lotyši nemali po roku 1940 ani vlastný štát, keď Hitler obsadil Lotyšsko, miestni ľudia bez akéhokoľvek nemeckého podnetu hneď po nemeckom obsadení konkrétneho mesta/dediny... Mstislav Ďumbier Ty sa opýtaj tých tisícok slovenských sirôt a polosirôt, ktoré v časoch maďarizácie brali do služieb na dolnej zemi, kde boli pomaďarčené. Práve v tom čase uhorskí Židia v budínskom parlamente vyhlasovali, že sú pilierom maďarizácie na Maďarmi neobývaných častiach... ľuboš opýtaj sa tých 1000 dievčat , ktoré v Poprade išli do Osvienčinu..., alebo tých dalších 70.000..., hanba POLICII!! sedma Zilo sa ako v nebi ale len preto lebo sa kolaborovalo s Hitlerom a posielali sa slovenski vojaci na vychobny front padnut za zaumy tretej rise. Kotleba myslel somsi ze ukazes ako sa maju spravovat veci verejne ale si neprekrocil...
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...