Kouč reprezentácie Tarkovič na Škriniara radšej nečaká, povolal Holúbeka z Piastu Gliwice

Jakub Holúbek
Jakub Holúbek v drese MŠK Žilina. Foto: archívne, SITA/Silvia Turcerová

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Štefan Tarkovič sa rozhodol dodatočne povolať do kádra pre marcové zápasy proti Cypru, Malte a Rusku v rámci kvalifikácie o postup na budúcoročné majstrovstvá sveta v Katare ďalšieho obrancu – Jakuba Holúbeka z poľského Piastu Gliwice. Informoval o tom oficiálny web Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

Keďže situácia ohľadne zadáka talianskeho Interu Miláno Milana Škriniara sa vyjasní najskôr v pondelok, 48-ročný rodák z Prešova donominoval spomenutého Holúbeka. Niekdajší hráč Žiliny a Trenčína sa má hlásiť už na nedeľňajšom zraze v Senci.

Keďže u štyroch hráčov Interu Miláno – brankára Samira Handanoviča, obrancov Danila D’Ambrosia a Stefana de Vrija aj stredopoliara Matíasa Vecina, zistili prítomnosť koronavírusu, musia všetci zvyšní hráči A-mužstva zostať doma v povinnej karanténe.

„Tým, ktorí boli nominovaní do národných tímov, nesmie byť umožnené vycestovať na zrazy. Do pondelka ich budú testovať a tí, ktorí budú mať štyri po sebe nasledujúce testy negatívne, sa v spomínaný deň stretnú v tréningovom centre klubu. To znamená, že táto situácia sa týka aj nášho stopéra Milana Škriniara. Až v pondelok teda bude známe, aký bude ďalší možný vývoj v tejto situácii,“ uviedol vo štvrtok Tarkovič na webe futbalsfz.sk.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jakub HolúbekMilan ŠkriniarŠtefan Tarkovič